Úszás: Csulák Lia kétszer is a dobogón

400 méter vegyesen és 1500 méter gyorson is harmadik helyen végzett az érdi úszók 2005-ös születésű sportolója, Csulák Lia, a kaposvári felnőtt országos bajnokságon!

Mint beszámoltunk róla, egyéni csúcsok tömkelegével, A- és B-döntőkkel indították a felnőttek országos bajnokságát az utánpótláskorú érdi úszók, akik a tanulás és a tapasztalatszerzés jegyében indultak a Kaposváron.

Nos, már az első két nap felülmúlta Magó Gábor vezetőedző várakozásait, de a viadal második két napja még ennél is káprázatosabban sikerült.

A 2005-ös, tehát még csak serdülőkorú Ángyán Máté 400 vegyesen 1,54 másodpercet faragva egyéni csúcsán a 16. helyet szerezte meg, míg a 100 méter pillangón elért 27. helyével is 0,57 másodpercet javított eddigi legjobbján. Azonban a legjobban 50 méter háton teljesített, hiszen a B-döntőben 0,48 másodperccel múlta felül egyéni csúcsát!

A szintén 2005-ös születésű

Csulák Liának két bronzérem is összejött a felnőttek között!

400 méter vegyesen 0,72 másodperccel úszott jobb időt, mint a 2019-es baki Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon, mellyel Kapás Boglárka és Mihályvári-Farkas Viktória mögött harmadik helyen ért célba!

1500 gyorson is dobbantott és 16:50,21-es idővel Késely Ajna és Mihályvári-Farkas mögött ugyancsak bronzérmes pozícióban végzett – egyéni csúcsát századra pontosan megúszva!

Az Ángyánnál és Csuláknál egy évvel idősebb, 2004-es Tohl Patrik 100 pillén tovább javított legjobbján, s 0:56,82-es új csúcsával a 24. helyen végzett, emellett 100 gyorson 47. lett.

Rajtuk kívül Jankó Donát 50 mellen 25., míg Tohl Dániel 800 gyorson a 13. helyen zárt.

Az egyéni számok mellett az érdiek 4×100-as férfi gyorsváltója is elindult, Ángyán Máté, Jankó Donát és Tohl Patrik pedig Pigler Attilával egészült ki, végül az érdi kvartett nyolcadik lett.

Érdi indulók a felnőtt országos bajnokságon, Kaposvár, 12.08-12.
Ángyán Máté (2005):
200 m pillangó:
előfutamban 16., 2:05,35 (új egyéni csúcs, -0,81 mp); B-döntőben 4., 2:05,68
200 m vegyes: 17., 2:13,02, B-döntőben 3., 2:10,66 (új egyéni csúcs, -0,54 mp)
400 m vegyes: előfutamban 16., 4:41,10 (új egyéni csúcs, -1,54 mp)
100 m pillangó: előfutamban 27., 0:57,04 (új egyéni csúcs, -0,57 mp)
50 m hát: előfutamban 16. 0:27,60; B-döntőben 2., 0:27,57 (új egyéni csúcs, -0,48)
Csulák Lia (2005):
előfutamban: 2:13,96 (új egyéni csúcs, -1,70 mp) döntőben 8., 2:20,25
800 m gyors: 4., 8:50,45 (új egyéni csúcs, -0,33 mp)
100 m gyors: előfutamban 47., 0:54,45
100 m pillangó: előfutamban 24., 0:56,82 (új egyéni csúcs, -0,64 mp)
4×100 m férfi vegyesváltó: Érdi Úszó Sport Kft. (Ángyán Máté, Jankó Donát, Tohl Patrik, Pigler Attila) – 8., 3:56,93