A Zsuffa Péter nevet adták nekem teljesen gyanútlan tervező-iparművész szüleim 1969-ben. Külföldi útjai során divattervező anyukám hozott olyan hanglemezeket, amiket idehaza nem lehetett kapni. Az egyik ilyen meghatározó zene egy Moszkvából érkezett Ella Fitzgerald lemez volt.
Tartalom flag-ek: Fontos
2018. óta nyomoz a rendőrség az érdi Noel-tanya ügyében. Ez az a birtok, ahol vadállatokat tartott egy helyi vállalkozó. Állatkertet akart üzemeltetni, de előbb Érd akkori, fideszes polgármesterével, nem sokkal később pedig a rendőrséggel gyűlt meg a baja.
Decemberben az önkormányzat húszmillió forintot, most három érdi civil szervezet tizenötmillió forintot nyert a Tisztítsuk meg az országot! programban, az illegális hulladék felszámolására. A nagycsaládosok, a horgászok és a környezetvédők mintegy 400 köbméter szeméttől tisztíthatják meg a várost.
"Kattognak a gyorsvonatkerekek,/Robogok az ifjúságba vissza./Akácillatot fúj felém a szél,/az égbolt kék, felhőtlen, tiszta." Megjelent az Érdi Irka Irodalmi-kulturális Folyóirat IX. évfolyamának 2., júniusi száma. Benne versek, kelta mese, haikuk, novellák, beszámolók, diák alkotók. Lapozzon bele!
Számos helyen zajlott aszfaltozás az elmúlt időszakban a városban. A képviselői keretet is sok esetben ilyen munkákra fordítják a képviselők. Fülöp Sándorné a Somogyvári utcában használta fel a rendelkezésére álló keret egy részét.
Aki július elsejétől nem gondoskodik a parlagfű irtásáról, súlyos büntetésre számíthat: június 30-ával lejárt a parlagfű-mentesítési türelmi idő. Belterületen a jegyző, külterületen a növény- és talajvédelmi hatóság köteles eljárást indítani azokkal szemben, akik elmulasztották a védekezést.
Az Érdi Járásbíróság gyorsított eljárásban hozott ítéletet annak a férfinak az ügyében, aki a hétvégén bombákkal fenyegetett Érden két; Százhalombattán egy helyszínen. A bíróság két év letöltendő börtönbüntetésre ítélte, öt évig próbaidőre felfüggesztve, pártfogói felügyelet mellett.
A vírus kezdete óta rengeteg segítséget kapott már a város és így az arra rászoruló lakososok. Szerdán délelőtt újabb 1000 darab egyszer használatos orvosi maszkot vehetett át a Szociális Gondozó Központ vezetése.
Milliókat csalt ki egy biatorbágyi idős asszonytól négy csaló – kettő közülük érdi lakos –, azzal a mesével, hogy a nyolcvannyolc éves hölgy lánya balesetet szenvedett, és az ő kórházi ellátására kell a pénz. A gyanúsítottakat pár nap alatt elfogta a rendőrség. VIDEÓVAL
Tavaly az Állami Számvevőszék országos ellenőrzést végzett, amelynek célja az volt, hogy értékelje az önkormányzatok integritását: azt, hogy mennyire átláthatók és védettek a korrupció ellen. Az ÁSZ 1-től 5-ig terjedő skálán osztályozta az egyes önkormányzatokat. Érd jelesre vizsgázott.