Huszonhét éve jelölték ki Semmelweis Ignác születésének napját a magyar egészségügy napjának. Nyolc éve pedig az egészségügyben dolgozók számára munkaszüneti nappá is vált július 1-je. Érden a dr. Romics László Egészségügyi Intézményben tartottak ünnepséget ez alkalomból.
Tartalom flag-ek: Fontos
Csókai Viktort választotta új ügyvezetőjének az Érd és Térsége Hulladékkezelő Kft. Az előző ügyvezető, Pató Simon a napokban mondott le.
Aradszki András, a KDNP országgyűlési képviselője a koronavírus miatt öt hétig volt lélegeztetőgépen, altatásban, most a Mandinernek adott nyilatkozatában beszélt először nyilvánosan betegségéről, az életéért való küzdelméről, és megváltozott életfelfogásáról.
Rendvédelmi szakos hallgatók töltik nyári gyakorlatukat az Érdi Rendőrkapitányságon, ahol a Kábítószerellenes világnap alkalmából egyikük előadást tartott társainak a mindennapi drogjainkról, a függőségekről.
A katasztrófavédelmi gyakorlat célja az volt, hogy felhívják a fürdőzők figyelmét a balesetek megelőzésére és arra, hogy hol szabad és hol nem szabad vízbe menni. A bemutató után a közönség is megtanulhatta az újraélesztés lépéseit.
A Budakeszi Vadaspark is bemutatta közösségi oldalán a medvéiket, akik végül nem pillantották meg árnyékukat február 2-án. A hagyomány szerint pedig ez azt jelenti, hogy már nem tart sokáig a tél.
A város nem szeretné privatizálni a szemétszállítást. Az előző, fideszes városvezetés akart korábban olyan rossz helyzetet teremteni, hogy csak a NER csókos cégeinek bevonásával lehessen megmenteni az ÉTH-t - reagált a Fidesz helyi kiadványának állításaira Csőzik László polgármester.
Szerdán tárgyalják a bombával fenyegetőző férfi ügyét az Érdi Járásbíróságon. A férfi vasárnap álnéven, a saját mobiltelefonjáról tárcsázta a 112-t, és közölte, hogy bombát helyezett el Stop Shop, a hajléktalanszálló és a battai Vöröskereszt egy intézményének területén.
Hogyan telnek egy hegymászó hétköznapjai a vírushelyzet idején? Lehet-e közel tengerszinten felkészülni nyolcezer méteres magasságra? Az ÉrdFM101,3 Bundáskenyér című műsorának kedd reggeli vendége Klein Dávid hegymászó volt.
Vádat emeltek egy férfi ellen, aki egy kaparós sorsjegy miatt ölte meg a kollégáját tavaly márciusban. A két ember egy érdi házban lakott, a vita pedig egyik éjjel tört ki azon, hogy kié a sorsjegy nyereménye. Hiába hívták a szomszédok a rendőröket, az áldozat életét már nem sikerült megmenteni.