Az Érdi Adventista Gyülekezet évek óta rendez szünidei tábort 6-12 éves gyerekeknek a Hivatalnok utcában. Az ingyenes, nem csak gyülekezeti tagoknak szóló rendezvény iránt idén is sokan érdeklődtek: július első hetében harmincöt gyermek vett részt a bibliatáborban, közülük sokan visszajáró vendégek.
Tartalom flag-ek: Fontos
A SPAR nevében csalók próbálkoznak. Az áruházlánc arra kér mindenkit, hogy ne dőljenek be az átverésnek, inkább a cég hivatalos oldalain tájékozódjanak.
Telt házzal indult a parkvárosi városi napközis tábor, de a hat pedagógusnak és a hat közösségi szolgálatos gimnazistának köszönhetően mind a százhúsz gyerek megtalálhatta az őt érdeklő programot. A második héten látogattunk el a táborba, amelynek fókuszában idén a régi mesterségek állnak.
Rosszul lett egy idős nő február 5-én délelőtt az érdi Lidl áruházban. A telex.hu beszámolója szerint a nő már kifelé ment hozzátartozójával az áruházból, amikor összeesett, majd nem sokkal később elhunyt.
Mit tesznek szóvá az érdiek és mi történik a bejelentésekkel? Többek között erről kérdezte az Érdi Újság Csengeri Attilát, a 2030 Egyesület aktivistáját, aki nemrég létrehozta a Nyitott Ajtó elnevezésű véleményalkotó szobát, ahol a lakókörnyezetünkben észlelt problémáinkat, ötleteinket jelenthetjük.
2020. júniusában visszakerült az érdi önkormányzat tulajdonába a Termál Hotel Liget mellett található székelykapu, amely felújításra várt, amikor a napokban valaki jelentősen megrongálta azt.
Pénteken a diósdi háziorvosi rendelőben Dr. Varga Dániel praxisában beoltották a tíz legidősebb beteget, Moderna-vakcinával. A háziorvosok egyelőre nem kaptak tájékoztatást arról, hogy a továbbiakban pontosan milyen szerepük lesz az oltási tervben.
Január 27-én egy megbarnult családi kép került föl a közösségi oldalra, ezzel a szöveggel: „A Holokauszt emléknapja van. Az apai családom Strasshofban maradt, kivéve az édesapámat, Békési Lacit, akit áldott jó magyar legények a Dunába lőttek 1945. január 15-én. Mihalicz Csilla riportja.
Megváltoztatott-e minket a pandémia? Hogyan viselkedünk a közértben, a magánéletben, a metrón, a munkahelyen és a hivatalos eseményeken? Megmaradnak-e az új viselkedési formák, ha véget ér a járvány? Görög Ibolya protokollszakértőt kérdeztük.
A Fürdő utca forgalmi rendjének változásáról tartott online lakossági fórumot csütörtök este Szűcs Gábor alpolgármester és Andrasek Mónika önkormányzati képviselő. Mint elhangzott: a végső cél a lakó-pihenő övezet kialakítása nemcsak az utcában, hanem az egész környéken.