Gyenge hidegfront éri el hazánkat csütörtökön, amely még egy lapáttal rátesz a Kárpát-medencét kitöltő labilis légtömegre – írja a HungaroMet honlapja.
Több helyen alakulnak majd ki záporok, zivatarok, utóbbiakat felhőszakadás is kísérheti. Az erőteljes gomolyfelhő-képződés és a fátyolfelhők mellett több órára kisüt a nap.
Délelőtt nagyobb számban a Dunántúlon, majd egyre keletebbre – összességében több helyen – fordulhat elő zápor, zivatar.
A cellákat általában felhőszakadás (>25-30 mm), viharos széllökések (60-80 km/h), és helyenként aprószemű jég (< 2 cm) kísérheti. Egy-egy tartósabban egy helyben álló, illetve újra képződő cellából főként a hegyek környezetében akár villámárvizek is előfordulhatnak (>50 mm).
Az esti órákra nyugaton a zivatarok megszűnnek, stabilizálódik a légkör, ugyan másutt is csökken a cellák száma, de várhatóan nem cseng le teljesen a zivatartevékenység.
A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 22 és 26 fok között alakul, de a Nyugat-Dunántúlon néhány fokkal hűvösebb maradhat az idő. Késő estére 12 és 17 fok közé hűl le a levegő.