Minden hír
Érd a helyi adók befizetési határidejét április 30-ai határidőre módosítja. Ennek egyik oka az értesítő leveleket továbbító központi rendszer nem megfelelő működése, a másik pedig a járványhelyzet - tájékoztat közösségi oldalán Csőzik László polgármester.
Elérte az 542 788-at az új típusú koronavírussal fertőzöttek száma világszerte; 24 361-en vesztették életüket a Covid-19-ben, és 124 351-en gyógyultak meg - tájékoztatott honlapján a Johns Hopkins Egyetem.
Az idősek lehetőség szerint maradjanak otthon. A gyerekek levegőztetését, mozgását meg kell oldani, ahogy a kutyasétáltatást is, de ez ne csoportos formában, az idegenekkel érintkezve történjen - hangzott el az operatív törzs pénteki sajtótájékoztatóján.
Huszonnégy órás, megerősített szolgálattal dolgozik az Érdi Polgárőr Egyesület, amely március 16-án indította el a segítségnyújtási akcióját, melyet átlagosan napi félszáz alkalommal vettek igénybe.
Folyamatosan zajlik az érdi közterületek fertőtlenítése. Ezúton is köszönöm a láthatatlan ellenség megállításában oroszlánrészt vállaló kollégáim áldozatos munkáját magam és a többi érdi nevében is - írja közösségi oldalán Csőzik László polgármester.
Átadják a forgalomnak a százhalombattai olajfinomító előtti közúti felüljárót – adta hírül honlapján a NIF Zrt.
A következő pro és kontra érvek azt a kérdést próbálják megvizsgálni, hogy járványügyi szempontból érdemes-e a magyar lakosságnak orvosi/sebészi/házi készítésű szövetmaszkot hordani. A Magyar Orvosi Kamara összefoglalója a lakossági maszkviselés szakmai javaslatairól.
A törökbálinti polgármesteri hivatal adóirodája javaslatot dolgoz ki a helyi adók mértékének csökkentésére, illetve a beszedések könnyítésére - jelentette be a település polgármestere.
Kijárási korlátozást vezetnek be Magyarország egész területére szombattól április 11-éig – jelentette be péntek reggel Orbán Viktor miniszterelnök. Hazánkban 300-ra nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. A tisztifőorvos tiltó határozatot adott ki a nemzetközi személyszállítást illetően.
Alakítson ki a kormány egészségügyi ellátóhelyeket Érden – kéri csütörtöki, a miniszterelnöknek címzett levelében Csőzik László polgármester, aki az Érd Aréna, a VMG, a Batthyány és a Kőrösi iskola sportcsarnokait ajánlotta fel erre a célra.
A hiteltörlesztési moratórium a március 18-ig folyósított hitelekre vonatkozik, és év végéig tart. A Magyar Nemzeti Bank szakértői több fórumon amellett érveltek, hogy megéri kihasználni a lehetőséget. Annak, aki úgy dönt, hogy tovább törleszti a hitelét, nyilatkoznia kell erről a bankjánál.
Az önkéntes munka a jelenlegi nehéz helyzetben nagy segítséget jelent a rászorulóknak és a városnak egyaránt – de nem mindegy, hogyan vágunk bele. A segítség akkor jut el mindenhová, ha az önkéntes munka szervezett keretek közt folyik. Az önkormányzat továbbra is várja a jelentkezőket.
A kialakult járványügyi helyzet miatt néhány osztrák határátmenet kivételével szinte teljesen leállt a nemzetközi vasúti személyszállítás.
Megakadályozza a forró fürdő és az orr sóoldatos öblítése a koronavírus-fertőzést? Elpusztítják-e a kézszárítók, illetve az UV-lámpák az új vírust? Hasznos-e, ha a testünket alkohollal permetezzük? A WHO kiadványa cáfolja a hiedelmeket, és tisztáz pár alapvető kérdést a koronavírussal kapcsolatban.
A környező országokhoz képest Magyarországon sikerült lassítani a járvány terjedését - mondta a koronavírus-fertőzés elleni védekezésért felelős operatív törzs ügyeleti központjának vezetője a csütörtöki online sajtótájékoztatón.
Az államkincstár által működtetett ASP rendszer az első leveleket sajnos hibásan küldte ki. Erre az önkormányzatnak az adatszolgáltatáson kívül ráhatása nincs, azon kívül, hogy jelezték a hibát, más teendőjük nem volt - közölte az érdi önkormányzat a honlapján.
Tárnok is feliratkozott a pozitív tesztek listájába. Két lakosnak lett pozitív a koronavírus tesztje. További 8 teszt eredménye még nem érkezett meg. Pillanatnyilag három ember van házi karanténban hivatalosan - közölte a nagyközség hivatalos Facebook oldala.
Ahogyan az várható volt, Érden és a környező településeken is vannak már koronavírussal megfertőzött személyek, akikre egyesek úgy tekintenek, mint ellenségre, holott bármelyikünk, bármelyik pillanatban önhibáján kívül elkaphatja a betegséget. Pánik helyett azonban a megelőzés a fontos.
Rengeteg hasznos információról, a zárva-, vagy éppen nyitvatartó intézményekről, a vírusról, a járványveszélyről és valamennyi egészségügyi, illetve általános tájékoztatóról értesülhetnek az érdiek arról a honlapról, amelyet az önkormányzat indított a koronavírus apropóján.
Újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 261-re nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Az eddigi 21 főről 28–ra nőtt a gyógyultak száma is.
Az önkormányzat, a polgárőrség, a városháza, a szociális gondozó központ, a roma önkormányzat, a helyi civil szervezetek és a helyi vállalkozók vállt vállnak vetve dolgoznak minden nap annak érdekében, hogy a járvány minél kevésbé érintse az érdiek hétköznapjait- írja közleményében a polgármester.
Már korábban megszerezte a paralimpiai kvótát, de egyelőre nem kapott arról értesítést, hogy az indulási joga vonatkozik-e az elhalasztott, új időpontú játékokra Krajnyák Zsuzsannának, az UTE érdi kerekesszékes vívójának.
Miután az elmúlt hetekben érkeztek haza a meleg égövi edzőtáborból, karanténban van Selmeci Attila, a Budapesti Honvéd SE úszóedzője és tanítványa, a világcsúcstartó Milák Kristóf is, akik - ha megérkezik a második koronavírus-teszt eredménye - jövő héttől folytathatják a felkészülést.
Interjú Konkoly Zitával, Érd új jegyzőjével
A kényszerű szobafogságban sem maradunk kultúra nélkül. Tucatnyi színházi előadás, komoly- és könnyűzenei koncert, e-könyv, gyerekprogram ingyenesen elérhető a neten. Ezek közül ajánlunk néhányat.
A TündérPakk Alapítvány gyűjtésbe kezdett, hogy segítsen azoknak a tanulóknak, akiknek nincsenek otthon a digitális távoktatáshoz szükséges eszközeik.
A koronavírus-járvány miatt módosul a postai kiszolgálás és a kézbesítés rendje, közölte a Magyar Posta az MTI-vel. Szerdától a nyitást követő egy órán keresztül a postai kiszolgálásban elsőbbséget élveznek a 60 év felettiek.
Mint beszámoltunk róla, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) kedden úgy határozott, elhalasztja a 2020-as tokiói olimpiát és paralimpiát, ennek okán a Nemzetközi Kézilabda-szövetség (IHF) is úgy döntött, halasztja a korábban márciusról júniusra áttett olimpiai selejtezőt.
Az Érd TV munkatársai az Érdi Szakképzési Centrum tanáraival elsősorban az érettségire és a szakmai vizsgákra felkészítő, úgynevezett mikrotanításokat rögzítenek.
Az ENSZ becslései szerint múlt hétfőn világszerte ötszázmillió diák nem ment iskolába, illetve egyetemre a koronavírus miatt. Családjaikkal együtt mostanra már több milliárd ember életét befolyásolja a járvány. Magyarországon március 16-a óta távoktatásban tanulnak a diákok.
A Belvárosban tízből nyolcan, a külvárosokban már csak négyen, míg az agglomerációban csak hárman járnak tömegközlekedéssel. Vitézy Dávid szerint a kulcs elsősorban a külső kerületek és az elővárosok kiszolgálásának javítása.
A sorban állás és a személyes érintkezések csökkentése érdekében jegy- és bérletvásárláskor részesítsék előnyben a MÁV applikáció használatát és az e-vonatjegy váltását!
Újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 226-ra nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma, továbbá elhunyt egy brit beteg.
A veszélyhelyzet idején többféleképp is segítik az önkormányzat munkáját a polgárőrök: hozzájárulnak a rend és a biztonság fenntartásához, részt vesznek az égetési tilalom betartásának ellenőrzésében, élelmiszert, gyógyszert szereznek be.
Az Érd és Térsége Víziközmű Kft. tájékoztatja a felhasználókat, hogy 2020.03.30-án (hétfő) 23:00 órától 2020.03.31. (kedd) 04:00 óráig Érd település és Törökbálint település lentebb felsorolt részén szünetel majd a vízszolgáltatás.
Az épület már átadáskész állapotban van, de a koronavírus okozta veszélyhelyzet miatt az egészségügyi szolgáltatók jelenleg nem tudnak beköltözni, tájékoztatta lapunkat Tetlák Örs alpolgármester.