Röplabda: nívós ellenfelekkel vívott kemény meccseket a Delta

Csoportgyőztes együttesek csaptak össze az U19-es első osztályú női röplabda-bajnokság I-csoportjában. A Bolyai Általános Iskola tornacsarnokában a Delta RSE Érd által rendezett fordulón a Békéscsaba, a Vasas és az UTE együtteseivel mérték össze erejüket az érdiek.

A C-csoportot hatból hat győzelemmel abszolváló Delta RSE Érd három másik csoportgyőztest fogadott a Torma Ágnes U19-es Országos Ifjúsági Bajnokság első osztályában, ahol az I-csoportban a Linamar-Békéscsabai RSE, a Vasas SC és az UTE U19-es csapatai voltak az érdiek ellenfelei.

A Bolyai tornacsarnokában tartott zárt kapus esemény nem indult jól a hazaiak szempontjából, hiszen Darvas Hannáék bő egy órányi játékot követően szenvedtek 3:0-s vereséget a Vasastól.

Ezt követően a második meccset kiválóan kezdték, de hiába szorongatták meg a Békéscsabát az első játszmában, a viharsarkiak 25:23-ra behúzták a nyitószettet, lendületük pedig a következő két felvonásban is megmaradt és 3:0-ra nyertek.

A játéknap harmadik érdi találkozója sem indult jól az UTE ellen, hiszen a fővárosi lila-fehérek ellen csupán nyolc pontig jutott a vendéglátó. Jakab Boglárkáék azonban nem adták fel és a második szettet 25:17-re behúzva egyenlítettek, de a harmadik játszmában nem jött össze a győzelem (18:25, 1:2).

Torma Ágnes U19 Országos Ifjúsági Bajnokság, I. osztály, I-csoport
Delta RSE Érd–Vasas SC 0:3 (19, 17, 20)
Linamar BRSE–UTE U19 3:0 (-13, -19, -15)
UTE U19–Vasas SC 1:2 (24, -20, 22)
Linamar BRSE–Delta RSE Érd 3:0 (-23, -20, -18)
Vasas SC–Linamar BRSE 0:3 (-21, -16, -14)
Delta RSE Érd–UTE U19 1:2 (-8, 17, -18)

További, a Delta RSE Érdhez kapcsolódó hír, hogy az országos mini bajnokságban szereplő első osztályú együttes mindhárom mérkőzését megnyerte a hétvégén, miután a leányfalui tornán a RÖAK Kaposvárt és a BVSC-Zuglót 3:0-ra, a házigazda Dunakanyar SE-t 2:1-re verte.