Mi tudja közel vinni a mai kor fiataljaihoz 1956-ot? Egy olyan előadás, ami nekik, az ő nyelvükön szól. A VMG diákjai egy rockoperát hangszereltek át és adtak elő október 22-én.
Tartalom ikonok: Videó
Konstruktív terek címmel nyílt meg az Érdi Galériában a Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetsége festő szakosztályának tárlata. A kiállítás kurátora Dréher János, a szakosztály elnöke és Kéri Mihály, a galéria vezetője tíz alkotó konstruktivista műveit mutatták be.
Nem mindennapi, hogy egy vízilabdakapus gólt szerez. Az Egertől tavaly a francia Douaihoz igazoló érdi nevelésű válogatott kapus, Kardos Gergely nem csak gólt szerzett 15 másodperccel a mérkőzés vége előtt, hanem pontot is mentett csapatának a Tourcoing elleni 11–11-re végződő bajnokin.
Óriásit küzdve ért el 1–1-es döntetlent hazai környezetben az FC Nagykanizsa ellen az Érdi VSE az NB III Nyugati csoportjának 25. fordulójában. A hazaiak bár majd’ fél órát emberhátrányban játszottak, a hajrában egyenlítve pontot mentettek a rangadón.
Reformáció napi istentiszteletet tartottak a protestáns gyülekezetek október 31-én a Csurgói utcai templomban, ahol annak is hálát adtak, hogy befejeződött az a beruházás, ami a bejáratot, a kerítést és a térkövezést érintette. Az istentiszteleten Fórizs Zsolt baptista lelkész hirdette az igét.
Rangadót vív egymással az NB III Nyugati csoportjának 25. fordulójában a hatodik helyen álló Érdi VSE és az ötödik helyezett FC Nagykanizsa. Az Ercsi úti Sporttelep zárt kapui mögött rendezett találkozót az erdmost.hu facebook oldalán élőben közvetítjük!
Több mint 1 millió forint gyűlt össze Érden csütörtökön délelőtt azon a jótékonysági sütivásáron, aminek bevételét a Levente Lépéseiért Alapítvány javára ajánlották fel a szervezők. Amint átutalták az összeget, jött is a hír, hogy megvan a gyógyszerhez szükséges 700 millió Ft.
A Kárpáti Farkasok két U10-es csapata is jégre lépett a korosztályos bajnokság sárga divíziójában a hétvégén. Az Érdi Jégcsarnokban rendezett hatcsapatos tornán az érdiek a Kanadai Magyar Hokiklubbal, a Dunaújvárossal, az Újpesttel és a Ferencvárossal is találkoztak.
Három helyszínen, a Molnár utcában, a 6-os útnál és a Kakukk-hegyen szedtek szemetet szombaton a horgászok és a hozzájuk csatlakozó önkéntesek. Ez volt a civil várostakarítás harmadik, utolsó állomása, de a munka még nem ért véget: kamerákat is felszerelnek, hogy megóvják a megtisztított részeket.
Schatzl Natalie, az ÉRD női kézilabda csapatának 19 éves balszélsője volt a Digi Sport napindító műsorának, a Reggeli Startnak a vendége.