Nyolc bevásárlókocsi telt meg élelmiszerrel a Nagycsaládosok Országos Egyesülete „Fiatalok a kisgyermekes családokért” elnevezésű adománygyűjtő akciójában Érden. Az Ága-Boga fiataljai péntek délutántól vasárnap délutánig fogadták az adományokat a Kálvin téri Príma üzletben.
Tartalom ikonok: Videó
Továbbra is őrzi kiváló mérlegét az NB III Nyugati csoportjában az éllovas Érdi VSE, amely hátrányból fordítva győzte le Melczer Vilmos és Csiszár Zoltán góljaival 2–1-re a VLS Veszprémet.
December 1-jén, advent első vasárnapján megkezdődik az idei melegétel-osztás az Emma utca 8. szám alatt, a szociális ágazat és az egyházak együttműködésével. Idén újításként egy második helyszínen, a régi Parkvárosi Közösségi Házban is megvendégelik majd a rászorulókat.
Kerek egyhónapos kihagyás és harmadik karanténja után március 24-én, 16 órától a sereghajtó Békéscsabai ENKSE-t fogadja a női kézilabda NB I 10. fordulójában az ÉRD. Jó előjel, hogy nemrég az ÉRD Arénában magabiztosan verték a viharsarkiakat a Magyar Kupában.
A járványhelyzet miatt hónapok óta zárva tart a Csuka Zoltán Városi Könyvtár és fiókintézményei. A könyvtárosok azonban ezidő alatt sem tétlenkednek, hiszen előrehozták a nyárra tervezett leltárukat, melyben 120 ezer kötetet kell adminisztrálniuk.
Hat korcsoportnak rendeztek ranglistaversenyt a Közép-Magyarországi Régió cselgáncsozóinak Zsámbékon. A II. Bushido Kupán a Diósdi DSE és Érdi JC dzsudokái összesen tizenhét érmet szereztek.
A Savariaból (Szombathelyről) származó Szent Márton életét elevenítették fel hétfőn az újvárosi templomban a Marianum diákjai, akik lámpásaikkal világítva sétáltak át az iskolából a templomba. A mécsesek fénye a szent jócselekedeteit jelképezik. Más érdi intézmények is megünnepelték a Márton-napot.
Idén is megemlékeztek a Telekis diákok iskolájuk névadójáról, a magyar felfedező Teleki Sámuelről. Idén sem maradt el az asztalitenisz-bajnokság, a földrajzi kutatókról szóló verseny, illetve az ünnepi műsor és koszorúzás sem.
Ismét jótékonysági süteményvásárt rendeztek a Levike lépteiért facebook csoport lelkes önkéntesei, ezúttal Imikéért, az érdi kisagyi rendellenességgel született kisfiúért gyűjtöttek. Az eseményt egy Márton napi libakergető futással együtt szervezték meg, így a futók is jótékonykodhattak.
Az Ága-Boga Nagycsaládosok Érdi Egyesülete is csatlakozott az ültess 10 millió fát programhoz és arra gondoltak, hogy minden idei nagycsaládjuknál született kisbaba kap egy facsemetét. Hétvégén több családnál el is ültették az Elvira majorból hozott gyümölcsfákat.