Végig vezetve győzte le 38–21-re az újonc Szombathelyi KKA-t az ÉRD a K&H női kézilabda liga hetedik körében.
Tartalom ikonok: Videó
Csőzik László október 23-án átvette megbízólevelét, 24-én pedig megtörtént az átadás-átvétel a hivatalban. Az alakuló közgyűlést november 5-én, kedden tartják, amikor megválasztják az új alpolgármestereket és megtörténik a képviselők eskütétele is - mondta el az új polgármester az Érd TV műsorában.
Megtörtént a polgármesteri munkakör átadása-átvétele, a város kasszájában több mint 500 millió forint maradt az idei év városüzemeltetésére, a beruházásokra pedig 40 milliárd forint – számolt be róla sajtótájékoztatóján T. Mészáros András, az Érdi Fidesz elnöke, korábbi polgármester.
Nincs két Magyarország, csak ez az egy van, ezt kell szeretnünk, mint ahogy nincs két Érd sem. Ez az egy van, és nagyon szeretjük. Érdet együtt, közösen tudjuk csak jó irányba vezetni – hangsúlyozta megemlékező beszédében Csőzik László polgármester, az '56-os forradalom 63-ik évfordulóján.
Október 23-án átvette megbízólevelét Csőzik László, Érd megválasztott polgármestere a Polgárok Háza dísztermében Csigi Zsolttól, a Helyi Választási Bizottság elnökétől. A polgármester köszöntőjében arról beszélt, hogy együtt kell tenni a városért.
Jubileumi hangversenyt tartott múlt hét szombaton a Szirmok Női Kar a Vörösmarty Mihály Gimnáziumban, ahol nemcsak a zenetörténet, de a kórus múltjának fontos állomásaiba is betekintést nyerhetett a hallgatóság.
Nem készül gyors nyitásra a Szepes. Ha pünkösd után valamilyen gyereknapi kontaktrendezvényt tudunk szervezni – akár korlátozások mellett –, akkor már jól állunk - fogalmazott az Érdi TV-nek Wolf Katalin igazgató, aki beszélt arról is, hogy milyen feladatokat tudnak elvégezni a zárás ideje alatt.
Felavatták az Érdligeti Általános Iskola falán Ozoray Schenker Zoltán, olimpiai bajnok vívó, katonatiszt, sportszakíró emléktábláját. Az eseményen részt vett családja, Mádai Norbert, a Magyar Szablyavívó Iskola alapítója, Nagy Endre Ferenc katolikus tábori lelkész, a díszőrség és számos szablyavívó.
A harmadik hullám felfutó szakaszában vagyunk, ezt Dr. Varga Dániel, diósdi háziorvos is tapasztalja, aki arról számolt be az Érd TV munkatársainak, hogy csak ő napi 10-15 tesztet kér. A legtöbb beteg jelenleg a 30-50 év közötti korosztályból kerül ki. Jó hír, hogy közel 400 főt már beoltott.
Kávránné Szedmák Ilona és Vincze D. Jutka festményeiből nyílt kiállítás szombaton a Parkvárosi Közösségi Házban. A tárlatnyitón az Irodalomkedvelők Klubjának tagjai működtek közre, a zenéről pedig a Lukin növendékei gondoskodtak. Az alkotókat Hangyássy Jánosné, a KÉK tagja méltatta megnyitójában.