Kiemelték eddigi helyéről, az ófalusi termál mellett álló, februárban megrongált székelykaput, amelyet hamarosan felújítanak. A munkálatokról Csőzik László, Érd polgármestere közösségi oldalán osztott meg egy videót, hozzátéve, innen a restauráló műhelybe megy a székelykapu.
Tartalom ikonok: Videó
A kiemelkedő eredményt elért sportolókat és a támogatókat köszöntötték szombaton, az Érdi Spartacus SC hagyományos családi birkózóbálján, amelyen együtt mulatott a birkózók apraja-nagyja. A megjelenteket Csőzik László polgármester köszöntötte.
Hagyományőrzés, gasztronómia, farsangi mulatság és tánc. Ezek voltak annak a farsangi kosaras székely bálnak a főbb hozzávalói, amelyet szombaton immár 43. alkalommal szervezett meg az Érdi Bukovinai Székelyek Egyesülete és az Érdi Bukovinai Székely Népdalkör a Szepes Gyula Művelődési Központban.
Különleges kiállítással köszöntötte a magyar kultúra napját a Magyar Földrajzi Múzeum, a város büszkesége – ahogy dr. Csőzik László polgármester fogalmazott köszöntőjében.
Takarógyűjtési akcióba fogott a Városunk Érdekében Dolgozunk Egyesület, akik azt kérik a lakosoktól, hogy ha van felesleges, de használható takarójuk, vigyék azokat be a Budai úti irodájukba, hogy segíthessenek a rászorulóknak a téli hidegben. Az akciót meghirdették a héten megjelent újságukban is.
Január 30-án lenne 94 éves Lukin László. A nevét viselő érdi zeneiskola a zenepedagógus és karnagy tiszteletére idén immár 15. alkalommal szervezett Lukin-napokat, aminek egyik hagyományos programján, az ismeretterjesztő előadáson ezúttal a világ népzenéibe adtak dallamos betekintést a szervezők.
Hatodszor rendezik meg Sóskúton a Trubelka Fesztivált, a helyi iskola tornatermében, szombaton 15 órától. A háziasszonyoknak versenyt is hirdetnek, amire azok nevezhetnek be, akik a hagyományos recept alapján készítik el a település emblematikus süteményét – tudta meg az Érd TV.
Pénteki sajtótájékoztatóján az érdi Fidesz elnöke, T. Mészáros András és a Fidesz-KDNP-Összefogás frakcióvezetője, Simó Károly arra szólította fel a városvezetést, hogy kérjenek bocsánatot a választóktól, és mondjanak le.
Már harmadik alkalommal rendezett intézményi Bozsik-programot az Érdi VSE a Batthyány Sportiskolai Általános Iskolában. Az eseményre a város óvodáiból érkeztek a gyermekek, hogy egy órán keresztül mozogjanak.
A január 30-ai közgyűlésen a képviselők döntöttek a babafa projektről, a Nemzeti összetartozás éve programokról, a Fácán közi lakótelep tulajdonjogi és közműs rendezéséről, egy Ófalut és Bogner Mária Margit sírját is érintő zarándokúttal kapcsolatos pályázatról, valamint az Érd Tv új ügyvezetőjéről.