3x3-as amatőr jégkorongtornát rendeztek az Érdi Jégcsarnokban. A program célja elsősorban a szórakozás volt és a hokis kapcsolatok erősítése.
Tartalom ikonok: Videó
Május 10-től újraindul a jelenléti oktatás az Érdi Szakképzési Centrum Kós Károly Technikumában. Előrre azonban május 3-tól a végzősök írásbeli érettségire és komplex szakmai vizsgára készülnek, melyhez ettől a héttől már kiscsoportos konzultációt és korrepetálást is tarthatnak az intézménybe.
A Föld napja alkalmából faosztási akciót szervezett az önkormányzat, melynek keretén belül minden előzetesen regisztrált személy három facsemetét vihetett haza. Az esemény keretin belül ezernél is több csemete talált gazdára és a tervek szerint máskor is szerveznek majd hasonlót.
Tavaly január elseje óta működik az Érdi Járásbíróság, a Felső utca 43. szám alatt, ahonnan várhatóan jövő ősszel költözhet majd át új épületébe, a Szabadság térre. A bíróság ügyforgalma az országos átlaghoz képest jelentős: 3570 ügy érkezett, melynek 70 százalékát dolgozta fel a hivatal.
Az érdi rendőrök őrizetbe vették azt a 37 éves férfit, aki a gyanú szerint rendszeresen verte, végül kirabolta idős édesapját. A férfi gyanúsítotti kihallgatásán nem tagadta, heti rendszerességgel megverte édesapját. A férfi ellen eljárást indítottak, egyben kezdeményezték letartóztatását.
Huszonketten mérették meg magukat Sóskúton szombaton, hogy melyikük készíti a legfinomabb, trombita alakú, szlovák eredetű süteményt. A versengők között akadtak fiatalok és idősek, sőt, egy tizenéves fiatalember is. A zsűri az eredeti recept alapján készült trubelkákat részesítette előnyben.
16 órától a holtversenyben rekordbajnok Győri Audi ETO KC ellen lép pályára az ÉRD Aréna zárt kapui mögött az ÉRD női kézilabda csapata az NB I 16. fordulójából elhalasztott mérkőzés pótlásán. A találkozót az erdmost.hu facebook oldalán élőben közvetítjük!
Február 3-án lenne 70 éves Pataki János. A nemzetközileg elismert cukrászmester a „Magyarország Tortája” és az „Év Fagylaltja” versenyek szakmai irányítója is volt. 2014-ben vele szállt a sírba a rátapadt és hozzánőtt elapadhatatlan nyugalom, a békés derű és a mindennapok embersége.
Április 15-én, 10.55 körül egy szigetszentmiklósi bevásárlóközpontból két ismeretlen tettes 11 játékkonzollal működő lemezt lopott el, amely miatt a Szigetszentmiklósi Rendőrkapitányság lopás miatt folytat nyomozást.
Április 23-án 13 és 19 óra között, április 24-én pedig 8 és 19 óra között kapják meg második adag Pfizer-vakcinájukat azok, akiket március 19-én és 20-án oltottak be a Dr. Romics László Egészségügyi Intézményben, azaz több mint ezren kapnak oltóanyagot.