Két nap alatt 1032 Pfizer/BioNTech vakcinát adnak be a 60 év feletti, oltásra regisztrált és értesített lakosoknak a dr. Romics László Egészségügyi Intézményben. Csőzik László polgármester az oltakozók türelmét kéri, mert az oltásra fél-egy órát várakozni kell.
Tartalom flag-ek: Top
Csőzik László október 23-án átvette megbízólevelét, 24-én pedig megtörtént az átadás-átvétel a hivatalban. Az alakuló közgyűlést november 5-én, kedden tartják, amikor megválasztják az új alpolgármestereket és megtörténik a képviselők eskütétele is - mondta el az új polgármester az Érd TV műsorában.
Az Érd Médiacentrum lehetőséget kíván adni az érdi és Érd környéki civil szervezeteknek és egyházaknak, hogy a Médiacentrum felületein (az Érd TV-ben, az Érd Most portálon, az Érd FM 101.3 rádióban vagy az Érdi Újságban) hívják fel a figyelmet saját tevékenységükre, és kérjék az adózók felajánlását.
Változatlan formában fennmaradnak a korlátozó intézkedések, még egy hétig biztosan és húsvétra külön szabályok jönnek. Amint beoltottak 2,5 millió embert - az összes 60 év fölöttit -, megkezdődik a nyitás - közölte a kormányfő a Kossuth rádiónak adott péntek reggeli interjújában.
A szakmai stáb hosszabbított és a játékoskeretben sem lesz nagy változás az ÉRD női kézilabda csapatánál, hiszen a klubvezetés elégedett az eddig elért eredményekkel. Interjú Fenyőházi-Nagy Andreával, az Érdi Sport Kft. ügyvezetőjével.
Nincs két Magyarország, csak ez az egy van, ezt kell szeretnünk, mint ahogy nincs két Érd sem. Ez az egy van, és nagyon szeretjük. Érdet együtt, közösen tudjuk csak jó irányba vezetni – hangsúlyozta megemlékező beszédében Csőzik László polgármester, az '56-os forradalom 63-ik évfordulóján.
Október 23-án átvette megbízólevelét Csőzik László, Érd megválasztott polgármestere a Polgárok Háza dísztermében Csigi Zsolttól, a Helyi Választási Bizottság elnökétől. A polgármester köszöntőjében arról beszélt, hogy együtt kell tenni a városért.
Szombaton a horgászok három helyszínen takarítanak. Fél nyolckor találkoznak a Molnár utca végén, a Duna-parton, és tíz-tízfős csapatokban vágnak neki a szemét felszámolásának. Önkéntesek a helyszínen csatlakozhatnak, a tízfős limit erejéig. Addig is lássuk, mi mindent rejtett egy hulladékhalom.
A harmadik hullám felfutó szakaszában vagyunk, ezt Dr. Varga Dániel, diósdi háziorvos is tapasztalja, aki arról számolt be az Érd TV munkatársainak, hogy csak ő napi 10-15 tesztet kér. A legtöbb beteg jelenleg a 30-50 év közötti korosztályból kerül ki. Jó hír, hogy közel 400 főt már beoltott.
A következő héten 276 ezer idős beoltására van elegendő vakcina. A kórházi oltópontokon Pfizerrel és Sputnyikkal, a háziorvosi praxisokban AstraZenecával oltanak. Kevés a vakcina, így a háziorvosok a héten csak tíz-tíz embert tudnak beoltani, és 19-et Pfizer, 25 főt Sputnyik oltásra küldeni.