Nem szavazták meg, hogy Boldog Anna legyen az Érdi Sport Kft. új ügyvezetője. Az ÉKFI dolgozóinak jövedelmét cafeteriával egészítik ki, a szociális szférában most nem számíthatnak plusz juttatásra. A testület megerősítette a pandémia idején hozott polgármesteri döntéseket. Közgyűlési összefoglaló.
Tartalom flag-ek: Top
A közgyűlés július 16-ai rendkívüli ülésén egyhangúlag megszavazták a képviselők, hogy a sasvárosi egészségház dr. Staud József gyermekorvos nevét viselje. A névfelvételhez az ismert és kedvelt doktor özvegye is hozzájárult, így a rendelő neve mostantól hivatalosan is Dr. Staud József Egészségház.
A tulajdonos szerint mezőgazdasági tevékenységre készítette elő a területet az a személy, aki az ingatlant bérli, ezért irtották ki a levendulát a Favágó utca mellett. Kérdés, hogy ezen a sziklás területen, ahol jóformán csak a fenyő és a levendula él meg, mit termeszthetnek?
Az elmúlt hetekben, napokban ebösszeírással kapcsolatos nyilatkozatot találhattak postaládájukban az érdi lakosok, függetlenül attól, tartanak-e kutyát vagy sem. Mi a teendő az űrlappal, és miért kíváncsi az önkormányzat Buksira, Montyra meg Morzsára? Utánajártunk.
1996 óta először játszott újra Érden nevelkedő labdarúgó az NB I-ben. Sajbán Máté 27 mérkőzésen lépett pályára a Mezőkövesd-Zsóry FC és a Paksi FC színeiben, és ez alatt kilenc gólt szerzett.
Kedden birtokba vehették a családok a tavas játszóteret, ami mostantól megújulva, még több szórakozást nyújtva várja a gyerekeket. Külön öröm, hogy az erre irányzott összeg mintegy harmadából sikerült megoldani a felújítást, a fennmaradó összeget pedig a parkra és más játszóterekre fordíthatják.
Idén volt az ötödik évfordulója, hogy bezárta kapuit az érdi Liget Hotel. Az 1990 óta működő hotel, nem pusztán egy 30 szobás szálloda volt, hanem a környékbeliek kedvelt termálfürdője. A Termál Online egy átfogó cikket írt arról, hogy a tulajdonos mit tervez a szállodával.
Szerdától szigorítják a beutazási szabályokat a koronavírus-járvány miatt, zöld, sárga és piros kategóriába sorolják az államokat. A magyaroknak is kötelező lesz a karantén, ha fertőzött országból érkeznek, és lesznek olyan külföldiek, akik be sem tehetik a lábukat az országba.
Mint beszámoltunk róla, Csőzik László, Érd polgármestere nyílt levelet írt Magyarország miniszterelnökének Érd úthálózatának javításával kapcsolatban. A részletekről a polgármester az Érd FM 101.3 Bundáskenyér című műsorában beszélt.
Befejeződött az idősotthon régi épületének átépítése. A tetőt leszámítva - amit néhány éve kicseréltek - felújították, modernizálták az egész házat, az elpiszkolódott homlokzatot pedig újjávarázsolták. Fotóink és videónk segítségével nézzen körül a Komplex Szociális és Gyermekjóléti Intézményben!