Szerencsés esetben észre sem vesszük őket, amíg a macska a küszöb elé nem hozza. Vagy amíg fel nem fedezzük, hogy a kamrában telelő diónak csak a héja maradt. Rosszabb esetben, ha elszaporodnak, megkeseríthetik a kertes házakban élők mindennapjait.
Tartalom flag-ek: Top
Szervezők jelentkezését várják a második Érdi Szomszédünnepre, amit szeptember 5-én szerveznek szerte a városban. Azt, hogy igény van rá, mi sem bizonyítja jobban, hogy csaknem 30 utcában szomszédoltak az érdiek tavaly.
Újraindult a Parkoló program az Emma utcában. A nyolcas szám kapuja hosszú hónapok óta ismét megnyílt az ifik előtt. A Gondozó Központ munkatársai egész nyáron ingyenes programokkal és harapnivalóval várják a 10-18 éveseket.
Várhatóan heteken belül átadják a Csalogány utcai P+R parkolót Érd állomásnál; a műszaki átadás-átvétel már folyamatban van. Ez még csak részátadás lesz, ugyanis a sínek túloldalán, a Tolmács utcában a parkoló még nincs kész, műszaki okok miatt csúszik a befejezése.
Munkálatok közben gázvezetékbe vágtak hétfőn délelőtt a Sulák utcában. A hatvanhárom milliméter átmérőjű vezetékből nagy erővel szivárgott a gáz, ezért annak környezetét háromszáz méteres sugarú körben lezárták az érdi hivatásos tűzoltók.
A vírushelyzet miatt az elmúlt hetekben jelentősen csökkent a behívásos emlőszűrésen résztvevők száma. Pedig fontos, hogy ne mulasszuk el a vizsgálatot, hiszen a tüdőrák után az emlőrák a második vezető halálok a nők körében.
Az elmúlt időszakban számos alkalommal számoltunk be mi is arról, hogy a térségben meghibásodás történt az ivóvízvezeték-hálózatban. Hogy mi okozza ezt, arról Lanku Ildikóval, az Érd és Térsége Víziközmű Kft. ügyvezetőjével beszélgettek az Érd FM 101.3 Bundáskenyér című műsorában.
Hétfőtől változik az érdi könyvtár nyitvatartása, de a régi rend már majdnem helyreállt. Lehet válogatni a szabadpolcokon, tagságot hosszabbítani, beiratkozni, de azért vannak még óvintézkedések, mint például a visszahozott dokumentumok 72 órás karanténja, és egyes szolgáltatások is szünetelnek.
Ötödik éve rendezi meg nyári piknik-sorozatát a Kötelék - Érd térségi Közösség a Családokért csoport a kisbabás anyukáknak. Az első alkalomra július 8-án, szerdán kerül sor, az érdligeti tavas játszótér homokozójánál. Az ingyenes, kötetlen alkalmakra minden érdeklődőt szeretettel várnak.
Egy jó nagy kézműves hamburger az egyik kézben, egy pohár ital a raklapasztalon, hátunk mögött a múzeumkert, előttünk a színpad, egy kis nyüzsgés, zene - ilyen is lehet a főtér, ilyen is lehet egy péntek délután. És nem csak a mai. A Jelen/lét nyitó eseményén jártunk.