A Magyar Földrajzi Múzeumban tartottak konferenciát Magyar László Afrika-kutató, felfedező születésének 200. évfordulója alkalmából. A konferencián részt vett az Angolai Köztársaság budapesti nagykövete, Lizeth Pena, valamint az angolai külügyminisztérium munkatársai is.
Tartalom flag-ek: Top
Év elején az üzemeltető bezárta éjjelente a városközpontban található áruház első emeleti parkolóját, mert az üzletekbe érkező vásárlóknak egyáltalán nem jutott hely, így a boltok forgalma is csökkent. A pandémia alatt a parkoló lezárást megszüntették, szeptember 3-tól viszont újra életbe léptetik.
Megalakult a negyedik érdi Ifjúsági Önkormányzat, és elfogadta idei 10 millió forintos költségvetését. A nyolc tagú testület döntött a tanév programjairól is, melyek között néhány új kezdeményezés is szerepel.
Megválasztották az Érdi Sport Kft. ügyvezetőjét, határozott időre: Fenyőházi-Nagy Andrea a tisztséget január 31-éig tölti be. Mivel a bíráló bizottság által javasolt két jelölt a közgyűlés napján visszalépett, az ülésen Csőzik László tett javaslatot az ügyvezető személyére.
A Pest Megyei Rendőr-főkapitányságnak van egy Kisebbségi Kapcsolattartási Munkacsoportja, mely célul tűzte ki, hogy a rendőrszakma mindenki számára elérhető legyen. Éppen ezért pályázatot hirdettek azon roma származású fiatalok részére, akik a rendőri pályát szeretnék választani.
Az első perceket leszámítva más sebességi fokozatban játszott az ÉRD, mint a Mosonmagyaróvár, így ellenfelét könnyedén, 40–26-ra győzte le Szabó Edina együttese.
A szakrendelő laborjában az egyik dolgozó PCR tesztje pozitív lett. A kontaktkutatás szabályai szerint a labor dolgozói a mai naptól karanténba kerülnek, így a labor működését az intézmény vezetése határozatlan ideig felfüggeszti. FRISS INFORMÁCIÓK Bárány Zsolt főigazgatótól!
Ez a tanév nem úgy kezdődött, ahogy a többi: nem az udvaron vagy az aulában gyülekeztek a gyerekek, hanem az osztálytermekben, a tanévnyitó hagyományát felülírta a vírushelyzet. Szeptember elsején nem az ünneplőn, hanem a maszkviselésen, kézfertőtlenítésen volt a hangsúly az érdi iskolákban is.
Újabb versenyszámban nyert aranyérmet Milák Kristóf a Buenos Aires-ben zajló ifjúsági olimpián. Az Érdi Úszó Sport kiválósága a 400 méteres gyorsúszásban elért sikere után 200 m gyorson is diadalmaskodott. Milák ideje 1:47:73 volt, amivel szoros küzdelemben nyert.
Az önkormányzati ciklus végéig kifizetjük a 250 ezer forintos csatorna-hozzájárulást az érdieknek, a bűnösöket pedig megbüntetjük - ígéri Csőzik László polgármester, hangsúlyozva: a lakosságtól beszedett önerőt az előző városvezetés felélte, elherdálta, eltüntette.