Júniusban volt 20 éve, hogy elkezdett dolgozni az Érdi Rendőrkapitányságon, ahol az évek során egyre magasabbra jutott a ranglétrán, tavaly november óta pedig rendőrkapitányként tevékenykedik.
Tartalom flag-ek: Top
Február 14. az epilepszia világnapja, mely remek lehetőség arra, hogy jobban odafigyeljünk az epilepsziával élőkre. A betegséggel kapcsolatban még ma is számos olyan tévhit él, amelyek megnehezítik az epilepsziások beilleszkedését. Az esemény kapcsán. Dr. Amrein Ilona neurológussal beszélgettünk.
Plusz forrásokat igényelnének a kormánytól a megyei jogú városok. Vezetőik jövő pénteken tárgyalnak Gulyás Gergellyel. Mint Csőzik László tudósítónknak elmondta, Érdnek 2,7 milliárd forintra van szüksége az optimális működéshez. Ha 1,5 milliárdnál kevesebb érkezik, ellehetetlenül a város helyzete.
A Modern Városok Program keretében új, integrált szociális intézményt alakítanak ki a Topoly utcában. Az idősotthon régi épülete új szárnnyal bővül, és az új intézményben a szociális alapellátás szinte minden formája helyet kap majd. A munkálatok júniusban indultak. VIDEÓVAL
Rövid határidőt kaptak a háziorvosok, hogy visszajelezzenek az egészségbiztosítónak arról, hogy a 80 év felettiek közül ki kaphatja meg a koronavírus-elleni védőoltást, ám ennek ellenére mindenhol gördülékenyen elkezdődött a regisztrált legidősebbek oltása Érden.
Egy nyertes pályázatnak köszönhetően a város hat pontján telepítenek állandó légszennyezettség-mérő műszereket. Csőzik László polgármester többek között abban bízik, hogy így kiszűrhetőek lesznek azok a pontok, ahol illegálisan fűtenek, mondjuk műanyag hulladékkal, hiszen ez elképesztően ártalmas.
Négyszázmillió forint támogatást kapott Érd bölcsődeépítésre – adta hírül közösségi oldalán T. Mészáros András polgármester. Mint írja: ma, kedden jelent meg a Pénzügyminisztérium honlapján a hír, hogy a Kormány támogatja a pályázatot, amelyet múlt szeptemberben nyújtott be a város.
Nagy port kavart az elmúlt napokban az a Facebook poszt, melyben egy érdi édesanya az iskolai bántalmazásra hívta fel a figyelmet. Az eset kapcsán az Érd Tv munkatársai az Érdi Rendőrkapitányság bűnmegelőzési előadóját, Szatmáriné Berczi Dolóreszt kérdezték a bántalmazásról általánosságban.
Befejeződtek a Ligetszépe és a Fürdő utcát összekötő Koronafürt utca aszfaltozási munkálatai. A fejlesztés során az aszfalt mellett szegély került az útra, illetve elkészült a járda és helyreállították a kocsibeállókat is.
II. Lajos királyra és a Mohácsnál elesettekre emlékeztek Ófaluban szentmisével és koszorúzással. Fontos emlékezni azokra, akik az országért életüket, vérüket adták. A lengyelek, horvátok, rácok, akik Szulejmán seregével felvették a harcot, a magyar hazáért tették - hangsúlyozta T. Mészáros András