Kormányzati össztűz alá került Érd polgármestere, mert lelkiismeretesen próbálja lezárni a város költségvetését. Nagymértékben függ a város jövője a pénteki találkozótól, amikor Gulyás Gergely fogadja a megyei jogú városok polgármestereit.
Tartalom flag-ek: Top
Hétfőn aszfalt került a Hunyadi utca Vörösmarty és Szent István utcák közötti szakaszára. A kivitelezés költségét a Belügyminisztérium egyedi támogatással biztosította városunknak – adta hírül közösségi oldalán Bács István alpolgármester.
Az önkormányzat a rendelkezésére álló maszkokkal és kesztyűkkel, és felület-, valamit kézfertőtlenítőkkel segíti mind a huszonegy érdi háziorvos munkáját, közölte Csőzik László polgármester. Facebook oldalán azt írta, azért, mert információik szerint ebből van a legnagyobb hiány az érdi rendelőkben.
Az akciót - amit az önkormányzat civil pályázatán nyert összegből finanszíroznak - vasárnap este jelentették be a szervezet közösségi oldalán. A kedvezményes ivartalanítási lehetőséggel augusztus 12-től az anyagi keret kimerüléséig, de legfeljebb 30-áig élhetnek az érdi macska- és kutyatulajdonosok.
A Csuka Zoltán Városi Könyvtár felnőttkönyvtára augusztus 22-én nyitja meg újra kapuit. A nyári zárás ideje alatt felújítják a létesítményt: javítják a vakolatot, és lefestik a falakat kívül és belül. Nemcsak az olvasóterem, hanem az irodák, mellékehelyiségek is megújulnak.
A szeptemberi tanévkezdést megkönnyítő intézkedésekről és az augusztus 24-én kezdődő önkormányzati választási kampányról beszélt pénteki sajtótájékoztatóján Simó Károly, az Érdi Fidesz szóvivője.
Megoszlanak a vélemények, mennyire nehezítették meg a járványügyi korlátozások a párkeresést. Úgy tűnik, főként hatvanon túl és a hölgyek körében fogyott el a lendület.
Folytatódik az útépítési program, jönnek az üveggyűjtő kukák, felszámolják az illegális hulladéklerakókat, és környezetvédelmi programok indulhatnak hamarosan Érden – jelentette be T. Mészáros András polgármester szerdai sajtótájékoztatóján, amelyen kitért a jelenlegi közéleti helyzetre is.
Mielőtt a gát megépült volna a Duna-parton, a nagyobb árvizek elöntötték a várost. Ma is beleborzong, aki rápillant a Római úton a hajdani Fehér Macska fogadó falán a legpusztítóbb árvizek magasságát jelző kézre. Az egyik utolsó épp nyolcvan éve volt: 1941 februárjában.
A testvérféltékenység volt a témája az Anya-baba Klub keddi találkozójának. Az édesanyáknak Selmeczy-Veres Ildikó, a Kapcsolódó nevelés szakértője, pszichológus - maga is két gyermek édesanyja - tartott előadást a témában, majd válaszolt az anyukák kérdéseire. Videóval és hanganyaggal!