Viszonylag sima mérkőzésen győzött 34-28-ra hazai környezetben az ÉRD, amely a női kézilabda Magyar Kupa negyedik körében a Békéscsabai ENKSE-t búcsúztatta és jutott tovább a sorozat legjobb nyolc csapata közé.
Tartalom flag-ek: Top
Újvidékről települt át Magyarországra 1994-ben, azóta a Lukin László Alapfokú Művészeti Iskola harmonikatanára. 25 év alatt nagyon sok gyermeket tanított meg virtuózan játszani a hangszeren, köztük Szabó Ádámot is, akit már az egész ország megismert.
Augusztus 2. a roma holokauszt emléknapja. Érden a Szociális Gondozó Központ szervezésében már 2013 óta megemlékeznek az áldozatokról. 2015 óta pedig az Érdi Roma Önkormányzat is csatlakozik évről-évre a rendezvényhez, így történt ez pénteken este is a régi Parkvárosi Közösségi Házban.
Ünnepélyes évnyitót tartott a szurkolóik számára az ÉRD női kézilabdacsapata, ahol az új játékosok bemutatása mellett fontos bejelentéseket tett a bővülő szakmai vezetés.
Lakossági fórumot tartottak a Fenyves-Parkvárosi köznevelési centrum építése kapcsán, ahol a lakók feltehették kérdéseiket a teherforgalom útvonaláról, a kiviteli tervekről és a komplexumban épülő sportolási lehetőségekről.
Márciustól az üzletekben is ki kell helyezni a háztartási gépek új energiacímkéit, amelyek bővebb adattartalommal és átláthatóbb besorolással segítik a vásárlókat. Búcsút inthetünk a "pluszos" besorolásoknak (A3, A++), visszatérnek az A-tól G-ig terjedő energiaosztályok.
Négyszázmillió forintos támogatásból új bölcsőde épülhet a Burkoló utcában, a kormány ugyanis támogatta a város pályázatát – mondta el mai sajtótájékoztatóján T. Mészáros András. A polgármester azt is kiemelte: trágár politikai üzenetekkel nem lehet várost építeni, azokkal csak rombolni lehet.
Nem erre számítottunk, de most ennek is örülni kell - mondta a Gárdonyi iskola egyik végzős gimnazistája a szalagtűzési ceremónia után, amit zárt ajtók mögött tartottak hétfő délelőtt. A bál elmaradt ugyan, de a díszvendég jelenléte kárpótolta a diákokat: a szalagot Milák Kristóf tűzte fel.
Megújult a Dr. Romics László Egészségügyi Intézményben a labor helye is, a világszínvonalú gépeket a héten költöztetik vissza régi, ám immár modern helyükre. A labor jövő héttől kezdve már kétszer annyi pácienst tud fogadni, de költözés alatt – augusztus 1-jén és 2-án – zárva tart.
Megkezdődtek az alapozási munkák a Bihari utca Retyezáti és a Naszályi utca közötti szakaszán. Jelenleg az út alapozása, a szegélyek lerakása zajlik, de az időjárás függvényében hamarosan a szilárd burkolatot is kialakítják az úton a szakemberek.