T. Mészáros András online sajtótájékoztatót tartott pénteken délután. A tájékoztatón többek között szó esett az érdi szemétszállítás ügyéről, a politikus érintette az érdi úszósport ügyét is, végül Érd 777 millió forintos támogatása is szóba került.
Tartalom flag-ek: Jobbfent
Május 10-én a jelenlegi jogszabályoknak megfelelően megnyitja kapuit a Szepes Gyula Művelődési Központ. A nyitás részleteiről, a tavaszi és a nyári tervekről Wolf Katalin igazgató az ÉrdFm 101,3 Zónázó című műsorában beszélt. Szóba került gyermeknap, foci EB és színházi előadás is.
Örök nyugalomra helyezték az Ercsi úti temetőben Domonkos Bélát március 13-án. A szobrászművésztől Csőzik László polgármester és Kubassek János, a Magyar Földrajzi Múzeum igazgatója búcsúzott.
Spéth Géza, Diósd polgármester tájékoztatása szerint hat diósdi lakos van karanténban, és a Zöldfa Bölcsődében egy pozitív tesztet találtak. 4 felnőtt háziorvosi praxisban folytatódott a koronavírus elleni vakcinák beadása, amelynek során 346 személyt oltottak be.
Új helyre költözött az érdi fogorvosi ügyelet, a Jenei Fogászat május 1-jétől a Felső utca 8. szám alatt várja a pácienseket a hétvégi és ünnepnapi ügyelet idején. A részletekről dr. Jenei András főorvos számolt be.
Az ÉrdFm 101.3 Bundáskenyér című műsorában Ba-Nyilas Hajnalka és Urbán Szabolcs Bagyó Sándorral, a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata és Önkéntes Tűzoltó Egyesület munkatársával beszélgetett. A beszélgetésből kiderül többek között az is, hogy a vízimentőknek télen is akad feladatuk.
Az egyetemek csütörtöktől bezártak a veszélyhelyzetet kihirdető kormányrendelet értelmében, de az általános- és középiskolákban egyelőre zavartalanul folyik az oktatás. Petíció indult, hogy a bölcsődéket, óvodákat és iskolákat is zárják be átmeneti időre a koronavírus miatt.
Bemutatkoznak az Érd Médiacentrum munkatársai: Pecsuvácz Péter
A járványügyi korlátozások a védettséggel nem rendelkezők számára mai tudásunk szerint augusztusig biztosan fennmaradnak - mondta a csütörtöki Kormányinfón Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat Veszélyjelző Osztálya 2021. május 5. (szerda) éjfélig az ország egész területére a legmagasabb veszélyességi fokozat(1-3): 2. (NARANCS) riasztást adott ki.