Partiumban, Nagyváradon született, élt, mígnem egy sorsfordító pillanatban, 1992-ben fogta a négy iskolás leányát és Magyarországra, majd Érdre jött újságot írni, könyveket szerkeszteni, környezetet védeni, népművelést gyakorolni, színjátszó kört alapítani – tenni azért a közösségért, ami befogadta.
Tartalom flag-ek: Jobbfent
Egy hajléktalan figyelmetlensége okozta a tüzet a régi százhalombattai téglagyárban: a férfi, aki vasat gyűjtött az épületben, elhajított egy cigarettacsikket, és lángra kaptak a korhadt fák - mondta el Szabó Gábor százhalombattai képviselő az Érdi Televíziónak.
Május 3-a és 5-e között tartják Érden az óvodai beiratkozást. A személyes beiratkozás mellett lehetőség van az elektronikus úton történő óvodai beiratkozásra is. Az óvodai körzeteket cikkünkben megtalálják.
Április 24. és 26. között hetedik alkalommal nyitja meg kapuit az ÉRDI NYITNIKÉK – Tavaszi Kiállítás és Vásár, melyet a helyi önkormányzat támogatásával a Pest Megyei Kereskedelmi és Iparkamara ez alkalommal is nagy előkészülettel szervez. Kiállítónak jelentkezni március 15-ig lehet.
Erdélyi székely családból született Budapesten. Egész életét a művészetnek szentelte. Számos kiállítás gazdagította életútját, művei nem csak hazai köz- és magángyűjteményekben, hanem a világ több országában is megtalálhatóak. Darabont Tamás festőművész 90 éves!
57 perces küzdelemben, szetthátrányból fordítva nyerte meg első mérkőzését 2:1-re az orosz Natalija Perminova ellen a tollaslabdázók kijevi Európa-bajnokságán a magyar színeket egyedüliként képviselő Érdi VSE-s tollaslabdázó, Kőrösi Ágnes.
Idén is meghatározott utcalista alapján gyűjtik a zöldhulladékot. Mostantól azonban jobban oda kell figyelnünk, mert már sem a fenyő-, sem a tujaágat, sőt a fatuskót nem szállítja el a zöldjárat.
Amikor a beoltottak száma eléri a 4 milliót, új intézkedések lépnek életbe, melyek jelentős része a védettséghez kötött – közölte Magyarország Kormánya, hozzátéve, az újraindításról szóló konzultáció során a kitöltők 65%-a támogatta, hogy a védettek felmentést kapjanak egyes korlátozások alól.
Közel 14 ezer táska gyűlt össze a #nemluxustáska kampányban azoknak a rászoruló nőknek, akik nem engedhetik meg maguknak az alapvető tisztálkodási eszközöket, és akiknek a körülményei sem adottak ahhoz, hogy megőrizhessék méltóságukat és nőiességüket. Érdről 21 táska érkezett a központba.
A magyar kormány nyilvánosságra hozta az oltások utáni fertőzési és halálozási adatokat. A kormány által közölt statisztikák alapján a második oltás után összesen 5714 fő betegedett meg, míg 273-an hunytak el.