Nem volt dömping az érdi vendéglátók teraszain, de szinte mindenhol voltak vendégek szombaton ebédidőben azután, hogy hivatalosan is újranyithattak a kerthelyiségek. A pincéreknek maszkban kell kiszolgálniuk, a vendégeknek viszont nem kötelező védekezni akkor sem, ha már befejezték az étkezést.
Tartalom flag-ek: Jobbfent
Az Ifjúsági Önkormányzat kisorsolta a 2020-as úszóbérleteket. Ebben a tanévben nem havonta, tízesével sorsolják ki a nyerteseket a jelentkezők közül, hanem egyszerre húztak ki száz nevet hétfő délután. Így iskolánként tíz-tíz diák veheti át hamarosan az úszóbérletét. Mutatjuk a nyerteseket!
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnapi előrejelzése szerint a délnyugati, déli szél ma estétől a Dunántúl egyre nagyobb részén megerősödik, majd viharossá fokozódik, illetve reggelre az országban már másutt is sokfelé lesznek erős széllökések.
Érd Megyei Jogú Város Önkormányzata anyagilag támogatja az olimpiai játékokra kijutási eséllyel pályázó érdi lakóhellyel rendelkező sportolókat, parasportolókat.
Vagyonvédelmi roadshowal járják a településeket az Érdi Rendőrkapitányság munkatársai. A cél, hogy megerősítsék a nyugdíjasok védekező rendszerét a csalókkal szemben.
Május 10-től újraindul a jelenléti oktatás az Érdi Szakképzési Centrum Kós Károly Technikumában. Előrre azonban május 3-tól a végzősök írásbeli érettségire és komplex szakmai vizsgára készülnek, melyhez ettől a héttől már kiscsoportos konzultációt és korrepetálást is tarthatnak az intézménybe.
A szokásos csütörtöki Kormányinfón tett bejelentések szerint szombaton megnyithatnak a teraszok,
A Föld napja alkalmából különféle eseményeket rendeznek világszerte, melyekkel felhívják a figyelmet a Föld természeti környezetének megóvására. A napot 175 országban tartják, Magyarországon 1990 óta rendezik meg.
Bár még bizonytalan a helyzet, sokan vagyunk, akik nem szeretnék kihagyni az idei nyaralást. Utazási irodák és szállásadók segítségével jártuk körbe, mire számíthatunk. Az biztos, aki nyáron vakációzni szeretne, annak lassan döntenie kell.
Veteránautó-bemutatót szervez az Ifjúsági Önkormányzat, nem csak diákoknak: mintegy ötven kiállítót - no meg számtalan látogatót - várnak majd az Érd Aréna parkolójába a retró rendezvényre. Jégdiszkót is szerveznek, ez azonban csak a középiskolásoknak szól majd.