Tartalom flag-ek: Fontos

Március végén rendvédelmi napot tartottak az érdi iskolásoknak az Arénában. A gyakorlat célja az volt, hogy felkészítsék a gyerekeket a váratlan helyzetekre, hogy gyorsabban és hatékonyabban tudjanak reagálni veszély esetén. A programon a rendvédelmi szakmákat és kihívásokat is megismerhették az érdi iskolások. Tekintse meg az eseményről készült rövidfilmet!
Az áprilisi anya-baba klub témája egy olyan kérdés, ami egészen biztosan sok-sok szülőnek okoz fejfájást. Tudniillik, hogy hogyan is értsünk szót a dackorszakban csemeténkkel. Egyáltalán mi vezet ilyenkor eredményre: ha a hiszti kellős közepén tomboló csemeténknek pszichológiai és szociológiai okfejtésbe kezdünk az indulatkezelésről, vagy ha hagyjuk, hadd tombolja ki magát? Az anya-baba klub meghívott előadója, Dr. Skita Erika, kommunikációs hídépítő és EQ tréner segít ebben a kérdésben dűlőre jutnunk.
Bőven túlteljesítették a célul kitűzött 2030 kilométert a péntek éjféltől vasárnap kilenc óra ötven percig tartó közösségi váltófutáson: a résztvevők összesen háromezer kilométert futottak - illetve páran sétáltak - másfél nap alatt. Idén nemcsak a kilométereket gyűjtötték, hanem az adományokat is: a Sirius Alapítvány szeretné meghirdetni ivartalanítási akcióját, ezt támogathatták a 2030 perc közösségi váltófutáson indulók.
Érd idén is csatlakozik a Szakmák Éjszakája rendezvénysorozatához: április 12-én délután hat órától este tízig várja a felső tagozatos diákokat, szüleiket, illetve a különféle szakmák iránt érdeklődő - vagy épp pályamódosítást fontolgató - felnőtteket az Érdi Szakképzési Centrum Kós Károly Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája, ahol a látogatók bepillanthatnak a műhelyekbe, beszélgethetnek tanárokkal, oktatókkal, diákokkal.