Az Összefogás Egyesület meghirdeti a már máskor is megrendezett gyümölcsfacsemete akcióját. Aki egy háztartási műanyag zsák külön-külön, szelektíven válogatott – papír, műanyag, üveg – hulladékot hoz, cserébe zsákonként egy-egy facsemetét kap. Lehetőség van elektronikai hulladék leadására és fára cserélésére is.
Tartalom flag-ek: Fontos
Csütörtökön folytatódott a városi elismerések átadása. Ahogy Csőzik László polgármester fogalmazott: a díjazottaknak köszönhetően ésszel és szívvel is érezzük, hogy Érd jó irányba halad, jó irányba fejlődik, és hogy összekovácsolódik ez a városi közösség.
Március végén rendvédelmi napot tartottak az érdi iskolásoknak az Arénában. A gyakorlat célja az volt, hogy felkészítsék a gyerekeket a váratlan helyzetekre, hogy gyorsabban és hatékonyabban tudjanak reagálni veszély esetén. A programon a rendvédelmi szakmákat és kihívásokat is megismerhették az érdi iskolások. Tekintse meg az eseményről készült rövidfilmet!
A Magyar Posta figyelmeztet: csalók küldenek e-mailt, amelyben a szállítási díj kifizetését kérik, így lopva el a felhasználók adatait. A hamis levelek tárgyában „Csomagja kiszállításra vár!”, feladóként a „Magyar Posta " cím látszik, ami nem a Magyar Posta e-mailcíme.
Az áprilisi anya-baba klub témája egy olyan kérdés, ami egészen biztosan sok-sok szülőnek okoz fejfájást. Tudniillik, hogy hogyan is értsünk szót a dackorszakban csemeténkkel. Egyáltalán mi vezet ilyenkor eredményre: ha a hiszti kellős közepén tomboló csemeténknek pszichológiai és szociológiai okfejtésbe kezdünk az indulatkezelésről, vagy ha hagyjuk, hadd tombolja ki magát? Az anya-baba klub meghívott előadója, Dr. Skita Erika, kommunikációs hídépítő és EQ tréner segít ebben a kérdésben dűlőre jutnunk.
Még csak 13 éves, de már most úgy mozog a színpadon, mintha oda született volna. Kilenc éves kora óta szerepel színházi előadásokban. A Pesti Magyar Színházban A muzsika hangja és a Pinokkió, a Nemzetiben a János vitéz és az Egri csillagok, az Örkényben pedig az Andromakhé című darabban láthatjuk.
Lapunknak Szűcs Gábor alpolgármester és Kartikné Szilágyi Enikő, a Polgármesteri Hivatal Adócsoportjának vezetője válaszol.
Bőven túlteljesítették a célul kitűzött 2030 kilométert a péntek éjféltől vasárnap kilenc óra ötven percig tartó közösségi váltófutáson: a résztvevők összesen háromezer kilométert futottak - illetve páran sétáltak - másfél nap alatt. Idén nemcsak a kilométereket gyűjtötték, hanem az adományokat is: a Sirius Alapítvány szeretné meghirdetni ivartalanítási akcióját, ezt támogathatták a 2030 perc közösségi váltófutáson indulók.
Több tonna élelmiszert és játékot visznek a hétvégén az érdi csodatevők Szabolcs-Szatmár-Bereg megyébe. Egy nagyobb baráti társaság néhány évvel ezelőtt döntött úgy, hogy felkarol néhány szabolcsi családot és élelmiszerrel, valamint játékokkal segít szebbé tenni az ünnepüket.
Érd idén is csatlakozik a Szakmák Éjszakája rendezvénysorozatához: április 12-én délután hat órától este tízig várja a felső tagozatos diákokat, szüleiket, illetve a különféle szakmák iránt érdeklődő - vagy épp pályamódosítást fontolgató - felnőtteket az Érdi Szakképzési Centrum Kós Károly Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája, ahol a látogatók bepillanthatnak a műhelyekbe, beszélgethetnek tanárokkal, oktatókkal, diákokkal.