A darus szakmában dolgozó hazai vállalkozókat köszönti a Borsos Imre, alias „Darus Bajszi” ihlette életműdíj. Az elismerést fia, Dávid találta ki idén tavasszal, annak apropóján, hogy édesapja 50 éve él Érden, ebből az utóbbi 46 évet az építőiparban, daruzással töltötte.
Tartalom flag-ek: Fontos
Háromgyerekes édesanya, aki nemcsak a saját családja, hanem egy egész utca mindennapjaiban tevékeny szerepet vállal. Szeretné közelebb hozni a lakókörnyezetében élő embereket, farsangot, szomszédünnepet rendez, szemétszedést szervez. Neki öröm összefogni a közösséget. Takács Évával beszélgettünk.
Az Érd és Környéke Ipartestület a napokban köszönti a 2020-as esztendő kiemelkedő teljesítményű vállalkozóit. A várossal karöltve ugyanis meghirdették az „Érd Város legjei címet, amely során azokat az érdi cégeket keresték, amelyek a mögöttünk álló évben kiemelkedően teljesítettek.
Pénteken mintegy kilencven, szombaton körülbelül százötven önkéntes vett részt a közösségi faültetési akcióban az érdi városligetben. Szombaton ültetett csemetét Aradszki András országgyűlési képviselő, és Kardosné Gyurkó Katalin, a NOE elnöke is, valamint sport- és civil szervezetek, helyi lakosok. Szombati videós összefoglalónkat tekinthetik meg.
Aki szeret az érdi Duna-parton sétálni, bizonyára ismeri azt a magas, sóskúti kőből épült házat az ártéren a hatalmas gyümölcsöskerttel, átellenben a bezárt fürdővel. Talán még azt is tudja, hogy egykor a Beliczay családé volt az épület. De kik voltak, hogyan éltek, hová lettek a lakói?
Százezer forint értékben vásárolt és adományozott szaloncukrot az Érdi Ifjúsági Önkormányzat. Más években osztogatni szokták a finomságot, idén erre a járványveszély miatt nem kerülhetett sor: a 84 kilónyi finomságot a Szociális Gondozó Központon keresztül a rászorulók kapják.
Rendhagyó módon adják át idén Érd város díjait és elismeréseit. Eltérő időpontokban, a lehető legkisebb létszámmal fogadják és méltatják városunk jeles polgárait és közösségeit. Csütörtökön az Érd Város Szociális Munkájáért, az Érd Közneveléséért és az Érdi Közszolgálati Díjat adták át.
A Batthyány iskola újjáépítése, a Zámori - Vadlúd csomópont átalakítása, a nagyállomáson zajló építkezés, a Fehérvári úti egészségház, és egy újonnan létesítendő játszótér is szerepelt az Újtelep - Sasváros Településrészi Önkormányzat április 3-ai ülésének témái közt.
Hangsúlyozta áprilisi sajtótájékoztatóján Aradszki András országgyűlési képviselő, aki egyebek mellett az Európai Parlamenti választásokról, az új állampapír kibocsátásáról, a családvédelmi akciótervről és a helyi települések fejlődéséről is beszélt.
Megszületett a tehetséges érdi zenész, Hesz Ádám és a Médiacentrum közös produkciója, amelyet a karácsony ihletett, de nem csak karácsonykor hallgatható.