Az Egységes Magyar Izraelita Hitközség a tulajdonosa az egykor szép életet élt érdi Termál Hotelnek, amely - miután nem tudta hasznosítani a fürdőt - nyitott arra, hogy eladja azt. Érd a Modern Városok Program részeként pályázik a szállóra, de hogy mindez mikor valósulhat meg, az a jövő zenéje.
Tartalom flag-ek: Érdekes
Érden tíz éve vezették be az ingatlanadót, ami rendkívül magas, csökkentésére pedig csak az iparűzési adóbevételek jelentős emelkedése adna lehetőséget. Ez pedig a város területére érkező beruházások nélkül elképzelhetetlen - nyilatkozta Csőzik László polgármester.
Harminc esztendő egy ember életében is sok idő, hát még egy zenekaréban. Márpedig az Érdi Kamarazenekar 30 évvel ezelőtt adott először koncertet. Október 6-án 17 órától a Szepes Gyula Művelődési Központban egy ingyenes hangversennyel örvendeztetik meg a nagyérdeműt a jubileum alkalmából.
Az érdi önkormányzat 20 millió forintot nyert pályázati forrásból illegális hulladék felszámolására, melyet az ÉTH szállított el. Mint a szolgáltató ügyvezetőjétől megtudtuk,1200 köbméter hulladékot számoltak fel a városi akcióban, míg a civilek összefogásának első állomásán közel 200 köbméternyit.
A Meseház ovisok gyakran örvendeztetik meg saját maguk készített ajándékokkal és műsoraikkal a szomszédos idősek otthonának lakóit. Ma pedig, hogy az egész világ őket köszöntötte, a csöppségek tánccal, mondókákkal, énekekkel, rajzokkal és persze sok szeretettel lepték meg a szépkorúakat.
A múzeumkert és a főtér között található utcakiállításon fényképek őrzik Érd egykori és jelenlegi arcát, terekkel, utcákkal, épületekkel a főszerepben. A Magyar Földrajzi Múzeum által összeállított tárlatot érdemes megnézni mindenkinek, aki itt él.
Civilben az élet sok területéről jöttek, de összekötötte őket a hagyományőrzés és a közösségépítés. Tíz éve először szervezték meg vásárukat, ami azóta Érdikummá vált, sőt, a Pest Megyei Értéktárba is beválasztották. Idén október 5-én immár negyvenedik alkalommal rendezik meg a Magyarok Érdi Vásárát
Az Idősek Világnapját 1991 óta tartják meg október 1-jén, 2007 óta pedig Érden is felköszöntik ilyenkor a „régóta fiatalokat”. Így nevezte ugyanis a szépkorúakat az ünneplésükre rendezett estek előadója, Mészáros János Elek.
A Telex információi szerint elkezdték kiküldeni a 60 év alatti krónikus betegeknek az új, oltásra szóló időpontjukat azután, hogy múlt hétvégén káoszba fulladt a tömeges oltás az AstraZenecaval. Az operatív törzs hévégén jelentette be, hogy e hét második felében pótolják az elmaradt oltást.
Folyamatosan zajlik az oltás, 1 047 045 fő a beoltottak száma, ebből 314 485 fő már a második oltását is megkapta. A járvány harmadik hullámának felszálló ágában vagyunk, egyre nő az aktív fertőzöttek és a kórházi betegek száma, a kormány ezért is döntött a korlátozások szigorításáról.