Az Érdi Rendőrkapitányság munkatársai október 8-án az Érdi Jégcsarnok tárgyalójában 125 kisiskolásnak tartottak prevenciós foglalkozást, hogy felhívják a figyelmüket arra, hogyan kerülhetik el, hogy bűncselekmények áldozataivá váljanak.
Tartalom flag-ek: Érdekes
Közleményben tudatta az Érd, hogy közös megállapodás értelmében, a 2021/2022-es szezonban, az Érd női kézilabda csapat technikai vezetője Blaskovits Adrienn, és Ladvenszky Zsolt masszőr-fizioterapeuta tovább folytatja munkáját a klubnál a sportszakmai stáb tagjaként.
Rendkívül nehezen becsülhető, hogy mikor tetőzik a koronavírus-járvány harmadik hulláma, és mikor kezdenek csökkenni az esetszámok − nyilatkozta a Dél-pesti Centrumkórház infektológus főorvosa szombaton a közmédiának.
Ingyenes internetet kapnak az általános iskolák tanulói és pedagógusai is. A kormány tavaly novemberben tette ingyenessé a helyhez kötött internet-hozzáférési szolgáltatásokat a digitális munkarendre átállt középiskolai pedagógusok és tanulók számára a veszélyhelyzet idejére.
Nem pihentek vasárnap a Bolyai alsó tagozatos diákjainak szülei. Nem (csak) a leckét kérdezték ki porontyaiktól, hanem játékokat festettek fel az Alsó utcai épület udvarára. Adott volt minden: a jó idő, a betonfesték, saját kreativitásuk és lelkesedésük, na meg az iskola vezetésének támogatása.
Tizenharmadik alkalommal rendezték meg múlt hét pénteken a Katyika meg Matyika Országos Mesemondó Versenyt, aminek idén először a Parkvárosi Közösségi Ház adott otthont. Itt telt tehát a múlt hét pénteki délután a mesék bűvkörében, igazi fonóhangulatban.
Azt kérik a szakértők, hogy az ünnepi hétvégén is mindenki tartsa be a korlátozásokat és az óvintézkedéseket. Jó lenne például szombaton elkerülni a rohamot a piacokon és az élelmiszer-boltokban. Szabadba, a friss levegőre továbbra is ki lehet menni, nem tiltja semmi a kirándulást, sportolást.
Március 15-e a nemzet ünnepe, és szomorú évfordulója annak, hogy egy éve változott meg hazánkban is az élet a pandémia miatt. Az idei évben sem lehet még közös ünnepet tartani, de a Barátság Kulturális Központ már készül a megemlékezésre.
Szombatra 9444 új koronavírus-fertőzöttet regisztráltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 507 627 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 163, többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 16 790 főre emelkedett. Kórházban 8897 koronavírusos beteget ápolnak.
Folytatjuk sorozatunkat és bemutatjuk az Érd Médiacentrum munkatársait. Ezúttal Endresz Dóra, az Érd TV szerkesztő-riportere meséli el, hogyan lett belőle az Érd TV egyik arca. Dóri 16 éve van képernyőn, mostanra pedig az Érd FM 101.3-on is rendszeresen hallhatjuk kedves hangját.