Bár napjainkban a digitalizáció alapvetően szabja át a munkaköröket és a munkahelyi folyamatokat, a digitális aláírások és elektronikus szerződések még mindig sokak számára jelentenek szürke foltot. A digitális aláírások nehézségeiről, lehetőségeiről gyűjtöttük össze az információkat az ÉRD FM-en.
Tartalom flag-ek: Érdekes
90 éves lett Palcsó Sándor, a Liszt Ferenc-díjas, érdemes és kiváló művész, akinek munkásságát a Magyar Köztársasági Érdemrend tiszti- és középkeresztjével is elismerték. A Magyar Állami Operaház Örökös tagja az Érd FM 101.3-nak adott interjút.
A legkorábbi iskolai nyitás dátuma április 12. vagy 19. lehet. A kormány azt ígéri, hogy még az iskolai nyitás előtt be fogják oltani a pedagógusokat, óvónőket, bölcsődei dolgozókat, az oltás önkéntes.
Nagy Réka és Szokolai Lóránt, a Lukin László Zeneiskola harmonikatanárának, Szokolai Zoltánnak a tanítványai arattak a legutóbbi nemzetközi harmonikaversenyeken.
Hogyan neveljünk boldog gyermeket? Erre a kérdésre keresték a választ a legutóbbi anya-baba klubon, a Parkvárosi Közösségi Házban. Petrus Márta adta ehhez a segítséget, coach, író, blogger, aki 4+2 gyermek anyukájaként elég nagy tapasztalattal bír már ezen a téren.
Hivatalosan is az örökös boldog iskola címmel ismerték el a Bolyai János Általános Iskolát a boldogságprogram szervezői. A boldogságórákat két éve vezették be az iskolában, akkor még csak egy osztályban, ma pedig már huszonkilencben fejlesztik a gyerekek önbecsülését és tanítják őket a boldogságra.
A múlt heti érdi sütivásár lelkes önkéntesei nem tudnak (,és nem is akarnak) leállni, hiszen sok gyerek vár még segítségre Leventén kívül, itt, Érden és környékén is. Ezért most érdi Imike lakhatási körülményeinek támogatására rendeznek sütivásárt Diósdon november 9-én, szombaton délelőtt.
Az anyasági tabukat feszegető kötet jelent meg nemrégiben, ráadásul egy érdi kétgyermekes anyuka tollából, saját tapasztalatai alapján. Kovács Kornélia: Anyaság a csillámpónin túl című könyve nem egy szokványos gyermeknevelési szakkönyv, nem kézikönyv és a legkevésbé sem használati utasítás.
40 órás tanfolyamot indít novemberben a Magyar Hospice-Palliatív Egyesület olyan önkéntesek számára, akik erőt és kedvet éreznek ahhoz, hogy életük végén járó embertársaiknak segítsenek a betegágy mellett. A képzésre november 13-áig lehet jelentkezni az egyesület honlapján.
Majdnem négy évtizedes szakmai múlt áll mögötte. A fővárosban, Újpalotán kezdte óvónői pályafutását, majd 23 évvel ezelőtt az érdi Bem téri óvodában helyezkedett el. Óvónőként, később tagóvoda-vezetőként, jelenleg pedig a Szivárvány Óvoda intézményvezető-helyetteseként dolgozik.