Az óvodások adtak koncertet és tartottak táncbemutatót azon az esten, amit a Napsugár Tagóvoda szervezett pénteken a Festal Étteremben a tagintézmény alapítványának, az Együtt Értük Alapítvány javára. A befolyt összegből a gyerekek mozgásfejlesztését segítő eszközöket terveznek beszerezni.
Tartalom flag-ek: Érdekes
Tizenhatodik éve rendezik meg az Érdligeti Általános Iskolában a nagycsoportos óvodások számára az iskolakóstolgatókat, ahol játékosan ismerkedhetnek a kicsik a leendő tanítóikkal és iskolájukkal. A rendezvény nagyon népszerű, múlt hét csütörtökön is több mint nyolcvan gyermek vett részt rajta.
Még mindig sokan csak legyintenek, ha meghallják, coaching, holott egyre elismertebb és az ember életébe rengeteg pozitív változást hozó tevékenységről van szó. Barján Biankával, az Érd női kézilabdacsapatának korábbi játékosával beszélgettünk, aki 3 éve sport coachként is tevékenykedik.
A Túr utcai iskolában a múlt héten szerdán, ahogy az elmúlt években már sokszor, idén is összegyűltek Érdről és a környékbeli települések iskoláiból a rajzos kedvű és kezű tanulók, hogy örömükre alkossanak. A végeredményt pedig újból a Kéri Mihály vezette zsűri értékelte.
Gyermekek Világnapja címmel egész napos ingyenes előadássorozatot szervez az UNICEF Magyarország az Akvárium Klubban november 20-án, a Gyermekjogi Egyezmény aláírásának 30. évfordulóján. A részletekről Kordos Szabolcs, az UNICEF Magyarország kommunikációs szakértője beszélt az Érd FM 101.3-on.
Megjelent az a rendelet, amely havonta egy alkalommal engedi az avarégetést Tárnokon. Ebben a rendeletben lehetőséget adnak arra, hogy a kerti zöldhulladékot, minden hónap utolsó szombatján, 8 és 18 óra között a lakos elégesse, megfelelő óvintézkedések mellett.
T. Mészáros András, az Érdi Fidesz elnöke szerint megállt az idő Érden és nem történik semmi. Erről sajtótájékoztatóján beszélt, ahol kiemelte: nem épül semmi a téglagyárnál, nem folytatják a Teleki Sámuel Általános Iskola fejlődését és a közösségi közlekedést sem fejlesztik a városvezetők.
Diósdon 4 felnőtt háziorvosi praxis 383 fő első oltásra és 268 fő második oltására elegendő koronavírus elleni vakcinát kapott a héten, közölte Spéth Géza, Diósd polgármestere Facebook oldalán. A városvezető arról is tájékoztatott, hogy 32 fő diósdi lakos áll kötelező járványügyi megfigyelés alatt.
Rácsodálkoznak, amikor látják, de ő csak rója a köröket a Papi-földeken. Cser László ultrafutó egy éve próbálta ki a mezítlábas futást Érden, azóta pedig már a szerelmese az ilyen fajta testmozgásnak. Az Érd FM 101.3 Bundáskenyér című műsorában elmondta, mi inspirálta, hogy dobja le a futócipőt.
Orbán Viktor miniszterelnök a közrádióban ma reggel elmondta, hogy nem az a kérdés, mikor érjük el a járványcsúcsot, hanem hogy "milyen gyorsan kezdünk el jönni onnan lefele". A miniszterelnök ismertette: 275 fő hunyt el, 11823 beteg van kórházban és 1480-an lélegeztetőgépen.