Télűző hangoskodást szervezett az Érdnyugat Egyesület vasárnap kora este a Bem tér és a Fundoklia tér között. A beöltözött kicsik és nagyok dobbal, énekkel és kereplőkkel intettek búcsút a leghidegebb téli hónapoknak. A résztvevőket teával és fánkkal vendégelte meg az egyesület egy Fundoklia téren.
Vidók
Remek első félidei játékának köszönhetően a félidőben már 2-0-ra vezetett a Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő ellen az Érdi VSE az NB III Nyugati csoportjának 23. fordulójában. A fordulás után bár a vendégek hamar egyenlítettek, mégsem örülhettek, hiszen a hajrában az érdiek végül 3-2-re nyertek.
Ezen a hétvégén is folytatódott az érdi ételosztás, amelynek során az érdi egyházak segítenek a rászorulóknak melegételhez jutni. Most vasárnap az Érdi Adventista Gyülekezet főzött, akik 330 adag tésztaételt, kenyeret és süteményt készítettek a nehezebb körülmények között élő városlakóknak.
Kontextusfüggés. Ezzel a címmel nyílt kiállítás Tóth Netti képzőművész alkotásaiból szombaton délután a Szepes Gyula Művelődési Központban. A tárlat március 11-ig tekinthető meg.
Kisebbségben lenni sose könnyű. Főleg ha valaki nem maga választja ezt az utat. Pali se repesett az örömtől, amikor rájött, hogy ő más. Ennek ellenére sokszor derűsebben látja a világot, mint azt sejtenénk. Persze azért így is adódnak érdekes, vicces vagy épp embert próbáló helyzetek.
Február 22-e a bűncselekmények áldozatainak világnapja. Az Érdi Rendőrkapitányság ez alkalomból kitelepülést tartott az érdi Interspar áruházban szombaton délelőtt.
Két osztály hetvenkét diákjára kezdte meg a búcsút iskolájától a Gárdonyi gimnázium szalagavatóján. Későbbi időpontban, átalakított programmal, a járványügyi szabályok betartásával, de legalább ünnepelhettek a diákok, akik idén is két tánccal készültek: a hagyományos keringővel és az osztálytánccal.
Magabiztos 30-18-as győzelmet aratott a bajnoki címvédő FTC-Rail Cargo Hungaria az Elek Gyula Arénában az ÉRD ellen. A K&H női kézilabda liga 16. fordulójában a fővárosiak bár a szünetben már kilenccel vezettek, az ÉRD a fordulás után remek védekezésével megnehezítette az FTC dolgát.
Pénteken délelőtt engedetlenségi akcióban vett részt az Érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium 21 tanára: 7.45 és 11.40 között nem vették fel a munkát és nem folytatattak oktatási, nevelési tevékenyéget. A 21 pedagógus nyilatkozatát Maróti Zsolt pedagógus olvasta fel.
Február 24-én, csütörtökön 18 órától a bajnoki címvédő FTC-Rail Cargo Hungaria vendégeként lép pályára a K&H női kézilabda liga 16. fordulójában az ÉRD. Horváth Rolandék bár nem feltett kézzel játszanak a Népligetben, de sokkal inkább a március 11-i, Alba Fehérvár KC elleni rangadóra készülnek.