Női kézi: kikapott Dániában az ÉRD

Jól kezdett, de hiába vezetett három góllal is, sima, 31–24-es vereséget szenvedett a dán Odense vendégeként az EHF-Kupa C-csoporjtának ötödik fordulójában az ÉRD.

Noha a hétközi, Váci NKSE elleni idegenbeli Magyar Kupa találkozón Janurik Kinga és Alexandra Nascimento sem lépett pályára, ám az MK-nál fontosabb sorozatban, az EHF-Kupában mindkét játékosára számíthatott Szabó Edina Odensében.

A hazai pályán elszenvedett egygólos vereség mellett volt miért visszavágnia Tóth Gabrielláéknak, nem  feledve azt sem, hogy az Odense győzelme esetén biztosan továbbjut a négyesből, míg az érdiek pontszerzésükkel nagy lépést tennének afelé.

Ennek megfelelő elánnal vágott neki a mérkőzésnek az ÉRD, amely Markéta Jerábková duplájával és Tóth Gabriella góljával 3–0-lal kezdett, de a következő két percben Mie Hojlund vezérletével hamar fordított az Odense (4–3). Bár Alexandra Nascimento ezután egyenlített, de a következő időszakban a hazaiak állandósították előnyüket, majd a játékrész második felében nagyon elkapták a fonalat, s a szünetig hét gólra növelték a különbséget (16–9).

A második játékrészben az Odense ott folytatta, ahol abbahagyta, Trine Östergaard és Ingvild Bakkerud révén már 18–9-re vezetett, amely után az ÉRD próbált tapadni, s a 42. percben Kiss Nikolett góljával már csak négy volt közte (22–18). De a félidő második felében ismét ritmust váltott a házigazda, s Stine Jörgensen, Höjlund és Bakkerud vezérletével az utolsó öt percet 30–22-es vezetéssel kezdte meg.

A hajrában az ÉRD nem tudott kozmetikázni az eredményen, végül 31–24-es vereséget szenvedett, az Odense pedig biztosította továbbjutását az EHF-Kupa C-csoportjából.

Az ÉRD legközelebb február 5-én, 18 órakor lép pályára, amikor a Dunaújvárosi KKA-t fogadja a bajnokságban, majd február 9-én, 17 órától az EHF-Kupa záró fordulójában a CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaudot látja vendégül az ÉRD Arénában.

Női kézilabda, EHF-Kupa, C-csoport, 5. (utolsó előtti) forduló
Odense Handbold (dán)–ÉRD 31–24 (16–9)
Odense. V: D. Loncar, Z. Loncar (horvátok)
Odense gólszerzői: Höjlund, Bakkerud, T. Östergaard 6-6, S. Jörgensen 5, Cohrt, Offendal, Baekhoj 2-2, Da Silva Quintino, Heindahl 1-1
Vezetőedző: Karen Brodsgaard
ÉRD gólszerzői: Tóth G. 6, Kiss N. 5, Nascimento 3, Lavko, Kovacsevics, Jerábková, Bízik R. 2-2, Kisfaludy 1
Vezetőedző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 7. p.: 4–3. 13. p.: 6–5. 18. p.: 8–6. 23. p.: 11–7. 27. p.: 15–8. 34. p.: 19–12. 40. p.: 21–17. 49. p.: 26–21 58. p.: 31–22.
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. 1/1