A Delta RSE Érd nyerte azt a hazai rendezésű női felkészülési röplabdatornát, amelyet a helyi Bolyai János Általános Iskola tornacsarnokában rendeztek szombaton. Jakab Boglárkáék három mérkőzésen léptek pályára a nap folyamán és mindhármat győzelemmel zárták.
Tartalom ikonok: Videó
Eőry Emil szobrász- és festőművész idén töltötte be 80. életévét, ebből az alkalomból nyílt tárlata pénteken az Érdi Galériában. A kiállítótermet megtöltő érdeklődő közönség előtt a művészt T. Mészáros András polgármester köszöntötte.
Március 8. és 14. között fokozottan ellenőrzik a passzív biztonsági eszközök használatát a hazai utakon a magyar rendőrök. Aki nem használja biztonsági övét, az lakott területen belül 10 ezer, azon kívül 15 ezer, autópályán 20 ezer forintos bírságot, illetve 3-3 és 5 büntetőpontot is kaphat.
Januárban elmaradt a máskor szokásos év eleji szállásfoglalási roham, majd februártól élénkült a kereslet, de korántsem a régi. Egy érdi utazási iroda szerint a bezártság meghozta ugyan a kedvet, de az emberek még mindig óvatosak. Szerintük igazi áttörést a vakcina útlevél jelentheti majd.
A város legfiatalabb lakói kipróbálhatták Érd legújabb, modern játszóterét, amely a záportározó és szabadidőparkban kapott helyett. A helyieket családi nappal várták, az ünnepségen pedig felavattak egy táblát is, amin az eddigi legnagyobb parkosítási programban résztvevők neve szerepel.
Az Idősek Világnapját 1991 óta tartják meg október 1-jén, 2007 óta pedig Érden is felköszöntik ilyenkor a „régóta fiatalokat”. Így nevezte ugyanis a szépkorúakat az ünneplésükre rendezett estek előadója, Mészáros János Elek.
Szeptember végéig még folytatja a Fidesz-KDNP-Összefogás csapata a támogatói aláírások gyűjtését és további utcafórumokon szólítják meg a választópolgárokat. Az önkormányzati választáson minden szavazókörben két Fidesz-KDNP-Összefogás delegált lesz – jelentette be Simó Károly.
Érd és Nagytétény határában, a város legkeletibb utcája kapott szilárd burkolatot az elmúlt napokban. A Tétényi utcában a záportározó és a kiépülő szabadidőpark okán aszfaltoztak, illetve a vízelvezető rendszer is kiépült - mondta el az Érd TV-nek Kopor Tihamér önkormányzati képviselő.
Az ÉRD Aréna zárt kapui mögött játszotta utolsó alapszakaszbeli mérkőzését a futsal NB II Nyugati csoportjában a 5 Stars Érdi VSE. A 11. fordulóból elhalasztott Hidegkút SC elleni meccset magabiztosan nyerték 5-3-ra az érdiek, akik így visszavágtak a Hidegkútnak a múlt pénteki idegenbeli vereségért.
Ötödik alkalommal választották meg az Ifjúsági Önkormányzat diákpolgármesterét, -alpolgármestereit és –képviselőit. A súlyozott számítás szerint Hüse Nikolett, a Gárdonyi iskola tanulója lett a diákpolgármester 955 szavazattal. FRISSÍTVE.