Szombaton délelőtt a Teleki Sámuel Általános Iskola 2. osztályosai ismerkedhettek játékos feladatok formájában a halászattal és a haltenyésztéssel egy pályaorientációs nap keretében, az Érd és Környéke Horgászegyesület jóvoltából.
Tartalom ikonok: Videó
Egy hétvége alatt két hazai bajnoki mérkőzést vívott a női röplabda NB II Nyugat A-csoportjában szereplő Delta RSE Érd, amely előbb a térségi rangadón kapott ki a Budaörstől, majd a Szombathelyet múlta felül.
Százharminc diákra tűzték fel a szalagot a Kós Károly szakgimnázium és szakközépiskola szalagavató ünnepségén az Érd Arénában. A diákok keringővel és osztálytáncokkal készültek és az élőzene mellett a hagyományos meglepetés tanártáncot is megtartották a Kós pedagógusai.
Az Ifjúsági Önkormányzat képviselői is kivették részüket a mikulásozásból: szombaton egész nap a főtéren kínálgatták a szaloncukrokat nemcsak a gyerekeknek, de az idősebbeknek is, és városnéző kisvonatról is gondoskodtak, ami egész nap szorgosan szállította utasait a művelődési ház és Ófalu között.
Hatvankét vállalkozót díjazott Év vállalkozója kitüntetéssel a VOSZ – köztük három érdit. A díjat Varga Mihály pénzügyminisztertől vehette át Kovács Krisztián (Fókusz Computer Kft.), Simon János Gergely (Sentimento Kft.) és Sipos Árpád (Pé-Ta Kft.) a Vállalkozók napján, a MÜPÁ-ban.
Pest Megye Népművészetéért Díjjal tüntették ki Kóka Rozália Magyar Örökség díjas mesemondó, népdal- és népmesegyűjtő, népdalénekest és az Érdi Bukovinai Székely Népdalkört. Az elismeréseket a megyeházán vehették át a díjazottak.
A harmadik hullám csúcsán vagyunk, de a fény látszik az alagút végén: a kedvezőtlen statisztikai adatok már nem növekednek tovább – mondta el az Érdi Televízió párbeszéd című műsorában Rusvai Miklós virológus, aki szerint most, húsvétkor tetőzhet a járvány. Tekintse meg a teljes beszélgetést!
A Mikulásnak sem lehet olyan könnyű egyetlen nap alatt végigjárnia az egész világot, így hát - láthatólag - Érden is igénybe vett többfajta közlekedési járművet vagy szánhúzó segítséget, hogy biztosan eljusson a gyerekekhez szétosztani a puttonya tartalmát közöttük.
Nem szabad tovább halogatni a közbeszerzések kiírását és a szerződések megkötését – hangsúlyozta Simó Károly. Az Érdi Fidesz szóvivője mindezt a város fejlesztésére biztosított 40 milliárd forint kapcsán emelte ki pénteki sajtótájékoztatóján.
Az új városvezetéssel való együttműködés feltételeiről, a következő hét törvényjavaslatairól és a Magyar Falu Programról is beszélt sajtótájékoztatóján Aradszki András országgyűlési képviselő.