Szentestére és a karácsonyi szentmisékre megújul az újfalusi Jézus Szíve templom környezete, ahol az Alsó utca járdája díszburkolatot kap – számolt be róla közösségi oldalán Csőzik László polgármester.
Tartalom ikonok: Videó
A Szociális Gondozó Központ és az önkormányzat közösen 200 család számára, összesen 400 csomag tartós élelmiszert juttat el hétfőn. Kedden további 160 csomag talál gazdára, december 23-án pedig melegételt szállítanak ki a rászorulóknak.
Ötvenéves munkája elismeréséül tiszteletbeli egy danos fekete övet adományozott az érdi születésű és Érden élő Balla Lászlónak a Magyar JKA Karate Szövetség. A diplomát és az övet Nagy Varjas László, a szövetség érdi elnökségi tagja adta át a Balla László részére rendezett ünnepségen.
Este 18 óráig várják az árusok az érdeklődőket szombaton a hagyományőrző adventi kitelepülésen Érd főterén. Kézműves termékek, házisajtok, füstölt áruk, kézműves kozmetikumok és ékszerek közül is lehet majd válogatni. A vásárban nem kérnek védettségi igazolványt, csak a vasárnapi koncertre.
Befejeződött az érdligeti református templom homlokzatának átalakítása. A munkálatok érintették a kerítést, a kaput, valamint a járdást is. Az esztétikai felújítás mellett a templom hívogató jellegét is megerősítették - a kapu például kitárt szárnyú angyalt formáz.
A négy érdi középiskola eszközbeszerzéseit 250-250 ezer forinttal támogatja az IFÖ. A VMG-nek vásárolt kamerát, kábeleket és csatlakozókat kedden adták át az iskolában, és év végéig a további három középiskola is megkapja a megpályázott eszközöket.
2022. január 29-én és 30-án az ÉRD Aréna ad otthont a történelmi íjászok terem országos bajnokságának, melyet a Parkvárosi Vadászok Hagyományőrző Íjász Egyesület (PVHÍE) szervez. Erre felkészülendő a klub Simonpusztán tartott évvégi örömíjász viadalt.
Tavaly az Edit utca és a Karolina utca között, míg idén a Kornélia utcától a Széles utcai piacig épült járda Érd 1. számú választókerületében, ahol a közeljövőben is számos fejlesztés várható. A részletekről az Érd Tv Párbeszéd című műsorában beszélt Antunovits Antal, önkormányzati képviselő.
Bács István volt alpolgármester lebukott - saját tulajdonában lévő Kft.-je számára 2019-ben és 2020-ban összesen 71,5 milliós tagi kölcsönt adott. Ez több, mint Bács István nettó fizetése a teljes előző önkormányzati ciklusban - mondta csütörtöki sajtótájékoztatóján Tetlák Örs alpolgármester.
Súlyos sérülések kísérik végig az Érdi VSE őszi szezonját, amely az FC Nagykanizsa vendégeként 3-0-s vereséget szenvedett az NB III Nyugati csoportjának 16. fordulójából elhalasztott mérkőzés pótlásán.