Nemenként 24 páros részvételével tartották meg Érd első strandröplabdaversenyét a Papi Földeken. A felnőtt B-kategóriás Delta-Park Kupán hat pályán mérték össze tudásukat a sportolók.
Tartalom ikonok: Videó
Június 13-án a Földrajzi Múzeum kertje ad otthont a városi gyereknapnak, melyen annyi színes program és játék várja az érdeklődő gyermekeket, hogy hamar teltházas lett az esemény. Mint Barakonyi-Tóth Viktória elmondta, a nagy létszám miatt kígyóznak a sorok és turnusokat kellett létrehozniuk.
2019 decemberében az önkormányzat elfogadta az Érd Városi Sportegyesület 2020-as évre vonatkozó költségvetését, ám a járvány miatt a klub költségei is megváltoztak, ezért a vezetőség úgy döntött, 12 millió forintot felajánl az önkormányzatnak a járvány elleni védekezésre.
A városi nyári napközis tábor június 21-től augusztus 13-ig várja az általános iskolás gyerekeket a Bolyai iskolában, illetve a Magyar Földrajzi Múzeum kertjében. A heti, tematikus turnusokra az Intézményi Gondnokságon jelentkezhetnek a szülők.
Közös megegyezéssel távozott az Érdi Közterület Fenntartó Intézmény intézményvezetői pozíciójából Mészáros Mihály, helyére Csőzik László polgármester megbízott vezetőként Somogyi Tamást nevezte ki a pályáztatás eredményes lebonyolításáig.
Hamarosan itt a szünidő, a nagy kalandok, strandolások, a hosszabb esti kimaradások időszaka. A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bűnmegelőzési Alapítvány egy rövid videofilmet állított össze arról, mire figyeljenek a vakációzó kamaszok, hogy ne váljanak áldozattá - vagy éppen elkövetővé.
Egy ifjú gólyapár rakott fészket az ófalusi Arató utcában. A helyieket is meglepte a hír, de még Petró Krisztinát, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület érdi tagját is, aki szerint több évtizede most először fészkelhettek Érden újra a gólyák.
Maruzsa Zoltán szerda délutáni bejelentése, majd a kormányhatározat megjelenése után két munkanapja volt arra az óvodáknak és bölcsődéknek, hogy felkészüljenek a teljes újranyitásra. Szűcs Gábor alpolgármestert kérdeztük arról, hogyan sikerült ez az érdi óvodáknak és bölcsődéknek.
Június 6-án átadta az Év Gyógypedagógusa díjakat a Szikra Tehetséggondozó Egyesület, amely azzal a céllal hívta életre a díjat, hogy a gyógypedagógusok segítségét meghálálják.
Majorné Bániczki Julianna öt évtized alatt készített alkotásaiból nyílt kiállítás a Topoly utcai Időseket Ellátó Központban, ahol a jövőben havonta fognak kiállítani helyi művészek.