Noha az Emberi Erőforrások Minisztériuma 300 millió forintos támogatást nyújtott az Eger vízilabda csapatának, nem maradhatott a Heves megyeieknél a válogatott érdi kapus, Kardos Gergely. A 24 éves pólós szerette volna kitölteni szerződését, ám végül a francia Douai játékosa lesz.
Tartalom ikonok: Videó
Ha egy település ma csődbe megy, annak nem az elvonások, hanem a városvezetés alkalmatlansága az oka – mondta Aradszki András csütörtöki sajtótájékoztatóján. A fideszes országgyűlési képviselő bírálta Érd vezetőit, amiért csőddel fenyegetőznek, és képtelenek tovább vinni a Modern Városok Programot.
Saját tiszteletdíjukból ajánlottak fel közel egymillió forintot a Szövetség Érdért frakció képviselői, a pénzből pedig az érdi védőnők munkájához fontos műszereket szereztek be, amelyeket szerdán délután adtak át a Staud József Egészségházban.
Soha ekkora igény nem volt még a tyúkokra az évek óta futó ÉTH-s akció keretében: három nap alatt 2215 szárnyast osztanak ki. A program kedden kezdődött és csütörtökön fejeződik be, így naponta több mint 700 tenyésztyúkból válik kapirgálós, azaz nem ketrecben, hanem szabadon tartott jószág.
Június 30-ig küldhetik be támogatási kérelmeiket az érdi olimpikonok, paralimpikonok és helyi sportegyesületek. Az alpolgármester elmondta, az olimpikonok között 2 millió, a paralimpikonok között 1,5 milliót forintot osztanak szét, a sportegyesületeket pedig az igényeiknek megfelelően támogatják.
Pedagógus nap alkalmából virággal köszöntötte a városvezetés a helyi tanárokat, nevelőket. Noha a pedagógusoknak is odaítélhető Érdi Közszolgálati Díjat idén a járvány miatt még nem tudták átadni, hamarosan, augusztus 20-án – több elismeréssel egyetemben – ezt is megkapják az arra érdemesek.
Június 16-án, közel egy év várakozás után nyílt meg Imrek Melinda kiállítása. A Parkvárosi Közösségi házban található alkotások július 13-ig tekinthetőek meg nyitvatartási időben.
A négy érdi középiskola közül elsőként a Gárdonyiban és a Vörösmartyban adta át az Érdi Ifjúsági Önkormányzat azokat az eszközöket, amelyeket az intézmények igényeltek az IFÖ iskolánként 250 ezer forintos felajánlásából - számolt be róla az Érd TV.
A Szivárvány óvoda Hegesztő utcai intézményében és a Favágó utcai Erdőszéle tagóvodában is elkészültek azok a műfüves óvodai focipályák, melyeket a labdarúgás iránt érdeklődő gyermekek használhatnak várhatóan szeptembertől. A harmadik pálya építését hamarosan kezdik a Bíbic utca elején.
Érd főterén is közösen szurkolhattunk a magyar labdarúgó-válogatottnak, amely az Európa-bajnokság F-csoportjának nyitómérkőzésén sokáig jól tartotta magát, de végül 3-0-s vereséget szenvedett a címvédő Portugáliától.