Idén is együtt szurkolhatunk a részben budapesti rendezésű Európa-bajnokságon érdekelt magyar labdarúgó válogatottnak, hiszen a Szepes Gyula Művelődési Központ a főtérre szervezett közösségi meccsnézést, míg az Ifjúsági Önkormányzat tippversennyel készül az Eb-re.
Tartalom ikonok: Videó
Az Érdi VSE 25 éves sportolója, Kőrösi Ágnes versenyzőként három nemzetközi viadalon ragadott ütőt, mellyel több mint 20 helyet javított a világranglistán. Edzőként pedig három arany- és egy bronzérmet szerzett a korosztályos országos bajnokságokon.
Egy arany-, három ezüst- és egy bronzérmet szerzett az Érdi Vízisport Kft. tehetsége, Csulák Lia a kaposvári ifjúsági úszó országos bajnokságon. Rajta kívül az érdiek még öt alkalommal döntőzhettek és számos egyéni csúcsot értek el.
Noha május 18-tól már megnyitott, az ÉRD Aréna fenntartói mellett egyelőre csak az Érdi Spartacus SC néhány birkózója kezdhette újra az edzéseket, a kézilabdacsarnok és az uszoda újranyitásáról későbbiekben döntenek.
Sikeres volt a járvány elleni védekezés első fázisa, fokozatosan térhetünk vissza a normális kerékvágásba, Orbán Viktor május végén megszüntetheti a veszélyhelyzetet, többek között ezekről is beszélt Érd főterén tartott sajtótájékoztatóján T. Mészáros András, a Fidesz-KDNP érdi képviselője.
„Legfőképpen az ellen tiltakozunk, hogy azért, mert valaki a facebookon posztol valamit, azért bárkit 2020-ban, itt ma, Magyarországon egy állítólagos demokráciában el lehet vinni reggel a családjától” – húzta alá az Érd központjában dudaszóval kifejezett tiltakozás mondanivalóját Lengyel Péter.
A kijárási korlátozás felfüggesztésével fokozatosan térünk vissza a normalitások világába, ennek következő állomásaként május 20-tól – egy kivétellel – megnyílik az összes érdi játszótér és sportpark – jelentette be Szűcs Gábor alpolgármester az Érd Tv-nek adott interjújában.
Bogner Mária Margitra emlékeztek a Szent Mihály Templom kertjében, a vizitációs nővér sírjánál. A rendkívüli helyzetre való tekintettel szűk körben megtartott rendezvényen városvezetők és képviselők is részt vettek. A szentmise sem maradt el, ezt múlt szombaton celebrálták, zárt ajtók mögött.
A Demokratikus Koalíció miniszterelnök-jelöltje Érdre látogatott hétfőn délután. Többek között arról beszélt, hogy a kormányzásnak arról kéne szólnia, hogy hogyan éljünk jobban mindannyian. Mint mondta, tisztességtelen versenyre számít, majd hozzátette, ennek ellenére győzelmet remél.
Szombaton reggel 6-tól délután 3-ig megnyitja kapuit az érdi piac, 9-12 óra között csak a 65 év felettiek vásárolhatnak - erről Csőzik László beszélt a Bundáskenyérben. A polgármester elmondta azt is: nincs tudomása a koronavírus okozta érdi halálesetről, és Érd jól vizsgázott a védekezés terén.