Nemcsak advent idején, hanem egész télen tart a Szociális Gondozó Központ és az egyházak közös ételosztása: az Emma utca 8. szám alatt március végéig minden vasárnap meleg étel várja a rászorulókat, és mintegy kétszáz adagot házhoz is szállítanak. Az idei első ételosztásra tegnap került sor, dr. Aradszki András országgyűlési képviselő részvételével.
Tartalom ikonok: Videó
1994-ben a málenkij robot egyik túlélője, Eszes Vendel - családja és több társa támogatásával - egy kőkeresztet állított az Ercsi és a 7-es út találkozásánál. Ezen az úton hurcoltak ugyanis málenkij robotra 1945. januárjában háromezer érdi és környékbeli férfit, akik közül csak nagyon kevesen térhettek haza. A keresztet állító családok leszármazottai minden évben január 6-án összegyűlnek a keresztnél, és imával, énekkel, főhajtással és koszorúzással emlékeznek az elhurcoltakra.
A járványhelyzet miatt elmarad a főtéren az '56-os megemlékezés. A városvezetés csendben koszorúzott csütörtök délután a főtéri emlékműnél és a múzeum emléktáblájánál. Készítettek egy kisfilmet, amit oldalunkon megtekinthetnek olvasóink, Csőzik László polgármester ünnepi beszéde mellett.
A Bozsik-program szünetében sem tétlenkedtek az Érdi VSE és a Százhalombattai VUK SE legfiatalabb labdarúgó palántái, akik a Batthyány Sportiskolai Általános Iskola tornacsarnokában gyűltek össze egy jó hangulatú tornára.
Nem áremelésekkel, megszorításokkal, hanem az emberek és a vállalkozások számára pozitív intézkedésekkel indul az új év: emelkedik a minimálbér és a garantált bérminimum, nő az ápolási díj, bővülnek a családtámogatások, és csökkennek egyes vállalkozói, munkaadói terhek. Minderről Simó Károly, az érdi Fidesz szóvivője beszélt idei első sajtótájékoztatóján.
A női kézilabda NB I 11. fordulójában, 2019 első mérkőzésén az ÉRD a DVSC-Schaefflert látja vendégül január 5-én, 18 órakor az ÉRD Arénában.
Átmenetileg megváltozott a Polgármesteri Hivatal ügyfélfogadási rendje a koronavírus járvány miatt. Az ügyfelektől azt kérik, hogy, ha lehet, akkor online intézzék az ügyeiket. Ha erre nincs lehetőség, telefonon kérjenek időpontot. A részletekről dr. Konkoly Zita jegyző nyilatkozott az Érd TV-nek.
Kedden kísérték utolsó útjára Solti Gábort, az Érd és Környéke Horgászegyesület korábbi elnökét, akinek a horgászaton kívül a tanítás is a szenvedélye volt, amiben neki az volt a lényeg, ahogy mondta, hogy a diákokkal "együtt tanultunk emberséget".
"A VI. Érdi Szilveszteri Futás minden várakozást felülmúlt. Az ország több, mint 30 településéről érkező 502 adományozó futó 730.050 Ft -ot gyűjtött össze a Szívbeteg Gyermekek Védelmében Alapítvány számára", írta Csengeri Attila főszervező. Az Érd FM 101.3 pedig annak járt utána, mire tudja majd az alapítvány fordítani az adományt.
15 évvel ezelőtt ezelőtt, 2005. október 20-án egy képviselő-testületi ülés élő közvetítésével indult el a város saját televíziója, az Érd TV. Ezt megelőzően a százhalombattai televízió közvetítette az érdi adást és már abban az időszakban körvonalazódott a gondolat, hogy Érd önálló tv-t indítson.