Tartalom ikonok: Videó

Nemcsak advent idején, hanem egész télen tart a Szociális Gondozó Központ és az egyházak közös ételosztása: az Emma utca 8. szám alatt március végéig minden vasárnap meleg étel várja a rászorulókat, és mintegy kétszáz adagot házhoz is szállítanak. Az idei első ételosztásra tegnap került sor, dr. Aradszki András országgyűlési képviselő részvételével.
1994-ben a málenkij robot egyik túlélője, Eszes Vendel - családja és több társa támogatásával - egy kőkeresztet állított az Ercsi és a 7-es út találkozásánál. Ezen az úton hurcoltak ugyanis málenkij robotra 1945. januárjában háromezer érdi és környékbeli férfit, akik közül csak nagyon kevesen térhettek haza. A keresztet állító családok leszármazottai minden évben január 6-án összegyűlnek a keresztnél, és imával, énekkel, főhajtással és koszorúzással emlékeznek az elhurcoltakra.
A járványhelyzet miatt elmarad a főtéren az '56-os megemlékezés. A városvezetés csendben koszorúzott csütörtök délután a főtéri emlékműnél és a múzeum emléktáblájánál. Készítettek egy kisfilmet, amit oldalunkon megtekinthetnek olvasóink, Csőzik László polgármester ünnepi beszéde mellett.
Nem áremelésekkel, megszorításokkal, hanem az emberek és a vállalkozások számára pozitív intézkedésekkel indul az új év: emelkedik a minimálbér és a garantált bérminimum, nő az ápolási díj, bővülnek a családtámogatások, és csökkennek egyes vállalkozói, munkaadói terhek. Minderről Simó Károly, az érdi Fidesz szóvivője beszélt idei első sajtótájékoztatóján.
15 évvel ezelőtt ezelőtt, 2005. október 20-án egy képviselő-testületi ülés élő közvetítésével indult el a város saját televíziója, az Érd TV. Ezt megelőzően a százhalombattai televízió közvetítette az érdi adást és már abban az időszakban körvonalazódott a gondolat, hogy Érd önálló tv-t indítson.