Tartalom ikonok: Videó

Simonpuszta ad otthont az ország első négynapos kishuszártáborának ezen a hétvégén. Szombaton nyílt napot tartottak, amelyen minden érdeklődőt szeretettel láttak. A megnyitón dr. Aradszki András országgyűlési képviselő és T. Mészáros András polgármester is köszöntötte a magyar településekről, valamint Erdélyből érkezett gyermek és felnőtt huszárokat.
Palackprés, PET-teke, célbadobás és még számtalan ügyességi program szerepelt a mai Föld-napi öko-akadályversenyen, amin több mint ötszáz óvodás és iskolás sajátíthatta el játékosan a környezettudatos viselkedés alapjait. Ajándékokkal, egészséges harapnivalókkal is várták a kisebb-nagyobb gyerekeket, Érd önkormányzata és az Ö.t.h.é.t. Egyesület szervezésében.
Lezárult a tíz hetes prevenciós előadássorozat, melyet az Ifjúsági Önkormányzat kezdeményezésére az Érdi Rendőrkapitányság tartott az érdi iskolákban. A téma a biztonságos internethasználat volt, a tapasztalatok pedig azt mutatják, hogy a rendvédelmi előadók tudtak újat mondani a fiataloknak, akik már nagyon korán találkoznak a világháló veszélyeivel is. VIDEÓVAL FRISSÍTVE.
Idén is lesz nyári napközis tábor a Favágó utcában, és a szünidei gyermekétkeztetést is biztosítja majd az önkormányzat a rászorulóknak – többek közt erről döntött április 25-ei ülésén a képviselő-testület. A grémium elfogadott egy tanulmánytervet egy Budafoki úti terület tervezett beépítésével kapcsolatban. Közgyűlési összefoglalónkat olvashatják.
A magyar pop-rock zene ikonikus alakjai mostantól nemcsak a lemezborítókról, hanem a Diósdi úti aluljáró falairól néznek ránk. A Live Street Arthoz kapcsolódva négy fiatal művész újraálmodta a piszkos, összefirkált falakat. Az alkotás elkészültét szerda délután egy kis meglepetéssel ünnepelték: a falakon látható előadók számaiból DJ Hanzee játszott válogatást a munkából hazafelé igyekvőknek.