Szenior örömtánccal, énekléssel és közös ebéddel ünnepeltek a tusculanumi szépkorúak a nyugdíjas klub indulásának 15. évfordulóján. Az idősek különben kéthetente délutánonként találkoznak, megbeszélik problémáikat, de nagyokat kirándulnak, bejárják Magyarország legszebb tájait. VIDEÓVAL FRISSÍTVE.
Tartalom ikonok: Videó
Az Európa a Polgárokért pályázaton résztvevő országok tapasztalatcseréjét szolgálja a Cross Over projekt, melynek helyi rendezvényét tartották meg a Szepes Gyula Művelődési Központban. A résztvevők különböző témákban hallhattak előadásokat az Európai Unió működése és a tagállamok közötti együttműködés kapcsán. VIDEÓVAL FRISSÍTVE.
A járvány elleni védekezés élvonalában segítették és segítik a koronavírus hazai megjelenése óta az időseket és rászorulókat. Nemhiába festette le őket "Érd angyalaiként" egy street art művész. Az ÉrdMédiacentrum Érd büszkeségeivel kíván boldog új esztendőt minden érdi lakosnak!
Ezt a díjat mindig városunk valódi hőseinek adják, akik mindent megtesznek azért, hogy biztonságos legyen Érden élni. Így történt ez idén is, amikor Andó Zoltán vehette át az elismerést. Az ÉrdMédiacentrum Érd büszkeségeivel kíván boldog új esztendőt minden érdi lakosnak!
Hazai környezetben három szettben győzött utolsó rájátszás-mérkőzésén a Delta RSE Érd női röplabdacsapata.
A nyelvész, filológus, műfordító, sinológus, mongolista és egyetemi tanszékvezető nemzetközileg elismert tudós. Az ÉrdMédiacentrum Érd büszkeségeivel kíván boldog új esztendőt minden érdi lakosnak!
Már gyermekkorában tudta, számára csak két hivatás jöhet számításba: a papi vagy az orvosi,végül inkább az orvosi szakma irányába billent a mérleg nyelve. Dr. Karácsony István nőgyógyász, onkológus főorvos a gyógyító munkában eltöltött 58 év után sem bánta meg, hogy így döntött.
A díjazottak a rendszerváltás óta élnek Érden. Dr. Makay Erika az egyik legközkedveltebb gyermekorvos, akinek azóta felnőtt régi páciensei már gyermekeiket viszik vissza hozzá. Férje, Makay Miklós pedig az Elvira major telepvezetőjeként a génbank modernizálásán fáradozik.
Érd adott otthont vasárnap a Pest Megyei Rendőr- és Tűzoltónapnak, amit 4. alkalommal rendezett meg a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság és a Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.
A Pataki cukrászda alapítója hazánkban és nemzetközileg is elismert szaktekintély volt. Elismerését fia, Pataki Ádám vehette át. Az ÉrdMédiacentrum Érd büszkeségeivel kíván boldog új esztendőt minden érdi lakosnak!