Családi egészségfelmérő vetélkedőt rendeztek a Vörösmarty Mihály Gimnáziumban. Idén is számos család és sportot szerető polgár mérette meg magát a Mozdulj, Magyarország program keretein belül, melynek célja a rendszeres sportolás elősegítése, az egészségmegörző értékek tudatosítása.
Tartalom ikonok: Videó
Idén is csatlakozott az Orange Dragons Szurkolói Klub a Szelíd Motorosok országos akciójához, és a Győri ETO szurkolóival, a Green Thunderrel közösen plüssjátékokat gyűjtöttek A szívbeteg gyermekek védelmében Alapítvány, valamint a dr. Romics László Egészségügyi Központ számára. A szerdai meccs előtt több zsáknyi játék gyűlt össze a nemes ügy érdekében. VIDEÓVAL FRISSÍTVE
Elsötétedett szerda este a főtér Érden is, hogy ezzel tiltakozzon a város a helyi iparűzési adó megfelezése ellen. Rövid idő után azonban visszakapcsolták a fényeket, Érd közösségi erejét szimbolizálva.
A berzselés a húsvéti tojás festésének egyik hagyományos módja. Nem kell hozzá más, mint pár zsenge, szép formájú levélke, egy ócska harisnya, cérna, no meg tojásfesték. Az Ófalusi óvoda húsvétváró családi délelőttjén egyszerű, olcsó díszítő praktikákkal ismerkedhettünk meg. Húsvétig van még pár nap, érdemes leülni a csemetével, nekilátni otthon is. VIDEÓVAL FRISSÍTVE
Nem sikerült a bravúr az ÉRD számára, amely hazai pályán 31–27-es vereséget szenvedett a címvédő Győri Audi ETO KC-tól a bajnokság 21. fordulójában.
A Katasztrófavédelem munkatársai rendhagyó mini "koncerttel" kívánnak tűzmentes karácsonyt mindenkinek és hívják fel a figyelmet arra, hogy lehetőség szerint legyen mindenki otthonában három testőr: szén-monoxid-érzékelő, füstérzékelő és tűzoltókészülék.
Dr. Jászberényi József, maga a Senior Akadémiák megálmodója és létrehozója, a Milton Friedman Egyetem felnőttképzési igazgatója tartott előadást az áprilisi alkalmon „Van Gogh, avagy a szeretet nélküli élet pszichológiája” címmel.
Az Érd és Környéke Ipartestület a hivatalban köszöntötte a 2020-as esztendő kiemelkedő teljesítményű vállalkozóit. A várossal karöltve ugyanis meghirdették az „Érd Város legjei címet, amely során azokat az érdi cégeket keresték, amelyek a mögöttünk álló évben kiemelkedően teljesítettek.
Karácsony előtt újabb melegételt, karácsonyfát, szaloncukrot és habcsókot kaptak azok az érdi családok, akik nehezebb körülmények között kénytelenek élni a mindennapjaiakat. Az adományokat a Szociális Gondozó Központ munkatársai vitték házhoz, de besegített nekik a polgármester is.
Az idei Születéstől felnőttkorig konferencia utolsó állomása a Polgárok Háza volt, ahol szakemberek, pedagógusok gyűltek össze, hogy a gyermekek védelmével foglalkozzanak. A Szülők Fóruma Egyesület elismerését, az Aranyszárnyú Írisz Empátia Díjat is kiosztották a gyermekek védelméért dolgozó szakembereknek. VIDEÓVAL FRISSÍTVE.