Érden vendégeskedett a világjáró geológus: Juhász Árpád a Múzeumok Őszi Fesztiváljánák érdi eseményén. A népszerű televíziós személyiség Emberevők unokái között című könyvét mutatta be a közönségnek, amely ezúttal is ámulattal hallgatta az elképesztő történeteket.
Tartalom ikonok: Videó
Hazai pályán szerezte meg második győzelmét a Gia Form-VMG DSE férfi kosárlabdacsapata. Az NB II Közép A-csoportjának negyedik fordulójában az érdiek a Szent Pál Akadémia ellen bár szinte végig vezettek, végül izgalmas végjátékban nyertek 76-65-re.
Tizedik alkalommal rendeztek TökJó Fesztivált Érden, ami bár egy az ősi kelta hagyományon alapszik, de egyes elemeit a mi hagyományainkban is felfedezhetjük. Az alakoskodás, az álcázás a Kárpát-medence népeinek ünnepeiben is gyakori szokáselem volt, töklámpást pedig Luca napkor készítettek.
Két éve még azt hittük, hogy legrosszabb esetben is a mostani lesz az utolsó óraátállítás. Az idő múlása azonban erősebbnek bizonyult és lassú feledéssel jutalmazta a döntéshozók tétlenségét. Ma éjjel még visszatérünk a téli időszámításra, és jövő tavasszal jó eséllyel újra elérkezik a nyári is.
Hazai pályán bár végig kiélezett mérkőzést vívott a Dunaújvárosi KKA-val az ÉRD, de Horváth Roland együttese nem bírta a hajrát és végül 29–26-os vereséget szenvedett a K&H női kézilabda liga 6. fordulójában.
Október 28-án, 10 órától közgyűlést tart Érd Megyei Jogú Város testülete, amely tizennégy napirendi pontról tárgyal. A közgyűlést élőben közvetítjük!
Száz platáncsemetét szeretne elültetni a városvezetés a Papi földeken, emléket állítva a fasorral a Covid áldozatainak – mondta el Csőzik László polgármester egy széles körű összefogással rendezett vasárnapi faültetési akció során. Ófalu húsz gyümölcsfával és húsz hárssal gazdagodott október 24-én.
Slammerek idézték meg ’56 szellemét Érden, a művelődési központban, október 23-án. Pion István költő, slammer, újságíróval és Okos Viola énekesnővel beszélgettünk az előadást megelőzően arról, hogyan készültek az érdi előadásra, és hogyan lehet hozzákapcsolni ezt a műfajt 1956-hoz.
Az elmúlt évek hagyományainak megfelelően idén is ünnepi hangversenyt adott az Érdi Kamarazenekar a Szepes Gyula Művelődési Központban. Október 23-án magyar szerzők művei voltak terítéken.
Október 23-án átadták Érd város díjait. Csőzik László polgármester kiemelte: olyan kiváló embereket köszönthetett, akik nem csak a város büszkeségei, de 1956 nemzeti és szolidáris örökségének is továbbvivői, és akik jobbá, igazságosabbá, biztonságosabbá és szerethetőbbé tették Érdet.