Huszonhét éve jelölték ki Semmelweis Ignác születésének napját a magyar egészségügy napjának. Nyolc éve pedig az egészségügyben dolgozók számára munkaszüneti nappá is vált július 1-je. Érden a dr. Romics László Egészségügyi Intézményben tartottak ünnepséget ez alkalomból.
Tartalom ikonok: Videó
Rendvédelmi szakos hallgatók töltik nyári gyakorlatukat az Érdi Rendőrkapitányságon, ahol a Kábítószerellenes világnap alkalmából egyikük előadást tartott társainak a mindennapi drogjainkról, a függőségekről.
A katasztrófavédelmi gyakorlat célja az volt, hogy felhívják a fürdőzők figyelmét a balesetek megelőzésére és arra, hogy hol szabad és hol nem szabad vízbe menni. A bemutató után a közönség is megtanulhatta az újraélesztés lépéseit.
A szociális juttatásokban részesülők körének bővítéséről, a Móra Ferenc Általános Iskola megújulásának tervezési folyamatában való segítségnyújtásról, illetve az útkoncepcióról is szavazott a képviselő-testület. Közgyűlési összefoglaló.
Az edzői várakozást is felülmúlva szerepeltek az érdi úszók a serdülő országos bajnokságon. A kecskeméti versenyen hat alkalommal álltak dobogóra Magó Gábor tanítványai, ami a jól sikerült felkészülésnek is köszönhető.
A holnapi közgyűlés fontosabb napirendi pontjairól beszélt városvezetői tájékoztatóján T. Mészáros András polgármester. Szó volt a Móra iskoláról, a tanévkezdési támogatás feltételrendszeréről és a közlekedési helyzet javításáról is.
Először rendeztek Érden tábort a helyi korcsolyázóknak. A BudaSkate SE és a Hoffmann Korcsolya Akadémia közös növendékei hétfőtől péntekig napi rendszerességgel gyakoroltak az Érdi Jégcsarnokban.
Fák, bokrok, rétek, álombéli tájjá szűrt érzelemképek – jellemezhetnénk Gyulay Erika festményeit, amelyeket a Szepes Gyula Művelődési Központban – az alkotó egyébként a névadó festőművész távoli rokona – láthatunk július 2-ig.
Fordulatos csatában, Kiss-Walfisch Mercédesz utolsó másodpercben lőtt góljával aratott nagy bravúrt Kisvárdán az ÉRD, miután Horváth Rolandék 22–21-re megnyerték a női kézilabda NB I kilencedik körében rendezett mérkőzést.
Hatvannégy nagy ho-ho-ho horgász mérkőzött meg szombaton a tárnoki tónál. Három kategóriában osztottak díjakat, majd a verseny végeztével mintegy százan ülték körbe az asztalokat, fogyasztották el a helyben készített bográcsgulyást. Hát a halászlé? Azt majd a családi napon főzik az érdi horgászok.