A városi építkezésekről számolt be mai sajtótájékoztatóján T. Mészáros András. Mint elmondta, az iskolák, a Topoly utcai szociális intézmény, a Bagoly utcai egészségház és a szakorvosi rendelő építkezése mellett több utca aszfaltozása is folyik éppen, emellett árokfelújítási munkák is zajlanak.
Tartalom ikonok: Videó
Hazai pályán 3:0-ra győzte le a Szombathelyi Egyetemi SE-t a Delta RSE Érd a női röplabda NB II Nyugat A-csoportjában, így ha az érdiek jövő héten nyernek Győrben és a Szombathely 3:0-ra kikap a Veszprémtől, a Delta a felsőházban kezdheti a rájátszást.
Simó Károly, az Érdi Fidesz szóvivője sajtótájékoztatóján ismertette a Fidesz-KDNP-Összefogás képviselőjelöltjeinek névsorát és célkitűzéseit, de beszámolt a szociális gyermekétkeztetésre szánt összeg növekedéséről és a családvédelmi akcióterv eddigi sikereiről is.
Harmadik téli felkészülési mérkőzésén 1–0-s vereséget szenvedett hazai pályán az NB III Közép csoportját vezető Kecskeméti TE ellen a Nyugati csoportban ötödik helyezett Érdi VSE.
Az érdi rendőrök elkapták azt a 40 éves pusztaszabolcsi férfit, aki Érd-Felső vasútállomáson rabolt ki egy fiatal férfit.
Hazai pályán hamar lerendezte első edzőmeccsét az Érdi VSE, amely a szintén harmadosztályú Kozármisleny FC-t fogadta és győzte le 3-0-ra a nyár első felkészülési találkozóján.
Tíz éve rendeznek nyári 5 napos klubot az Érdi Evangélikus Egyházközség szervezésében a Thököly utcai templomban, illetve annak kertjében. A június 24. és 28. között megrendezett tábor programjában bibliai és missziós történetek, versenyek, közös éneklés és sok játék szerepelt.
Minden nap egy-egy érzékszervünk, illetve a velük kapcsolatos feladatok és bibliai történetek álltak a középpontjában annak a napközis tábornak, amit az Érd-parkvárosi Református Gyülekezet rendezett június utolsó hetében.
Mintegy száz gyermeknek tartottak napközis Erzsébet-tábort a Kőrösi iskolában múlt héten. mesevonatot építettek kartondobozokból, játékos hétpróbát szerveztek, kreatív és sportfoglalkozásokat tartottak az öt nap alatt, és ellátogattak a Szentendrei Skanzenbe és a Marcipán Múzeumba is.
Pénteken a diósdi háziorvosi rendelőben Dr. Varga Dániel praxisában beoltották a tíz legidősebb beteget, Moderna-vakcinával. A háziorvosok egyelőre nem kaptak tájékoztatást arról, hogy a továbbiakban pontosan milyen szerepük lesz az oltási tervben.