A magyar jazz legendái zárták, és tették fel a koronát az V. Érdi Jazz Fesztiválra. Azok a zenészek, akik miatt a magyar jazzt is elkezdték jegyezni az egész világban, és akik már a színpadra lépésük előtti felkonferáláskor vastapsot kaptak a múzeumkert közönségétől vasárnap este.
Tartalom ikonok: Fotó
Az Érdi Jazz Fesztivál dupla koncertjei révén több élményt kínál a közönségnek, s több lehetőséget a fellépőknek, akik egyre szívesebben jönnek – jelentkeznek! – az érdi bemutatkozásra. Szombaton a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem két hallgatója léphetett színpadra zenekarukkal.
Az Érdi Jazz Fesztivál szombati estéjén megtelt a múzeumkerti kocsiszín a Barabás Lőrinc Quartet – a csapat billentyűse Cséry Zoltán, basszusgitárosa Herr Attila, dobosa Mihalik Ábel – fellépésére, amit zenekar és a vendégként játszó Birta Miki jazzgitáros fergeteges koncerttel honorált.
Hazai pályán remek első félidőt produkált, végül 29-29-es döntetlent játszott az FTC-vel az ÉRD a nyár utolsó nyilvános felkészülési mérkőzésén.
Az államalapítás ünnepén Simonpusztán is megtartották az első kenyérünnepet és családi napot, ahol lovas programokkal, kenyérszenteléssel várták a gyerekeket és szüleiket. Az eseményen Prof. Dr. Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere is ünnepi köszöntőt mondott.
A Kós Károly Szakgimnázium és Szakközépiskola négy pedagógusa kapott elismerést az augusztus 20-ai városi ünnepségen. A pedagógusok eddig végzett kiváló munkájukért érdemelték ki Prof. Dr. Kásler Miklós, az emberi erőforrások miniszterének Elismerő Oklevelét.
70 évvel ezelőtt menekültek görögök, akkor még gyerekek, a polgárháború elől Magyarországra. Erről emlékezett meg, illetve Aianidis Pandelist is felköszöntötte 80. születésnapja alkalmából az Érdi Görög Nemzetiségi Önkormányzat a Magyarországi Görög Kulturális Egyesület képviselőjével pénteken.
Szoros meccset vívott a Dunaújvárossal a IX. Érdi Kupa zárómeccsén a házigazda, azonban Szabó Edina együttese győzelmével ismét megnyerte saját tornáját. A harmadik helyet az MTK-t legyőző Kisvárda szerezte meg.
Ugyan az MTK három góllal is vezetett, az ÉRD könnyedén fordítva verte a fővárosi kék-fehéreket a IX. Érdi Kupa második napján. A torna másik összecsapásán a Dunaújváros pocsék kezdés után hétgólos hátrányból felállva győzött hattal a Kisvárda ellen.
Nehézkes első félidő után négygólos hátrányból győzött 30–24-re az ÉRD a Kisvárdai KC ellen a IX. Érdi Kupa első meccsén. A torna másik találkozóján a Dunaújváros és az MTK döntetlent játszott egymással.