Március 27-én ismét WWF Föld órája! A szimbolikus 60 perces sötétség mellett a világ legnagyobb önkéntes akciója egyre inkább a természeti értékek megóvására, ezzel együtt pedig a fenntartható életmódra helyezi a hangsúlyt. Kapcsolj le te is, de ne csak ebben az egy órában légy környezettudatos!
Tartalom ikonok: Audió
Mézeskalácsot, asztaldíszt, textil-nyakláncot, kerámiatárgyat vagy festményt készíthet meglepetésként a karácsonyfa alá a Karácsonyi Ajándékgyárban december 7-én, szombaton délután a Parkvárosi Közösségi Házban, ahol a szervezők most a 16 év felettieket várják egy kis karácsonyi készülődésre.
90 éves lett Palcsó Sándor, a Liszt Ferenc-díjas, érdemes és kiváló művész, akinek munkásságát a Magyar Köztársasági Érdemrend tiszti- és középkeresztjével is elismerték. A Magyar Állami Operaház Örökös tagja az Érd FM 101.3-nak adott interjút.
Egy évvel az elkövetés után az Érdi Járásbíróság ítéletet hozott a 28 éves vádlott ügyében, aki a megengedett sebességkorlátot jelentősen túllépve, ittasan és kábítószer hatása alatt halált okozó közúti balesetet okozott Érden, a Bajcsy-Zsilinszky úton.
Mostanában filmeseink kicsit bőkezűbben bánnak a mai kamaszokkal, és egymás után jönnek ki a róluk, nekik (de azért szüleiknek is) szóló filmek, amelyek ráadásul nem azok a tingli-tangli, térdcsapkodós vígjátékok, hanem súlyos kérdéseket felvető, tűéles korrajzok. Mint a FoMo-Megosztod és uralkodsz.
Edukatív játékkal hívja fel a figyelmet az éghajlatváltozásra, a megújuló energiára és a környezetszennyezésre a DUE Médiahálózat. A Nagy Diák Klímateszt azonban nem csak egy felhívás, hanem javaslatokat is tesz arra, hogyan lehet megmenteni a Földet.
Március-áprilisban épületek erkélyein, lapostetőin fészket építenek és kotlani kezdenek a tőkés récék, melynek fiókái röpképtelenek. A magas tetőkről nem tudnak lejutni, így éhen és szomjan pusztulhatnak, vagy leeshetnek a magasból. A probléma egyelőre Budapesten jellemző, de máshol is megjelenhet.
Március 23. a lengyel-magyar barátság napja. A Bundáskenyérben Szczerba Roland, az Érdi Lengyel Nemzetiségi Önkormányzat elnöke arról is beszélt, milyen programokkal ünneplik ezt a napot. Beszámolt arról is, hogy a Lengyel-magyar Barátság Terének szeretnék elnevezni az egyik érdi közterületet.
Hivatalosan is az örökös boldog iskola címmel ismerték el a Bolyai János Általános Iskolát a boldogságprogram szervezői. A boldogságórákat két éve vezették be az iskolában, akkor még csak egy osztályban, ma pedig már huszonkilencben fejlesztik a gyerekek önbecsülését és tanítják őket a boldogságra.
A múlt heti érdi sütivásár lelkes önkéntesei nem tudnak (,és nem is akarnak) leállni, hiszen sok gyerek vár még segítségre Leventén kívül, itt, Érden és környékén is. Ezért most érdi Imike lakhatási körülményeinek támogatására rendeznek sütivásárt Diósdon november 9-én, szombaton délelőtt.