Bár a péntek reggeli interjúban Orbán Viktor miniszterelnök még az iskolabezárás ellen érvelt, este mégis bejelentette: március 16-ától a tanulók nem járhatnak iskolába. Jön helyette a tantermen kívüli digitális munkarend.
Tartalom flag-ek: Top
Rengeteg érdi panaszkodott különböző fórumokon arról, hogy ágyúdörgésszerű zajok zavarták éjszakai nyugalmukat. Az Érdmost.hu megtudta, hogy galambokat igyekeztek elriasztani, melyek veszélyeztetik a veteményeseket, és a zajt keltő szerkezet véletlenül maradt éjszaka is bekapcsolva.
Nem hivatalos forrásokból úgy értesültünk, hogy Érd is részesülhet a 25000 lakost meghaladó lélekszámú településeknek ígért több száz millió forintos kompenzációból.
Bugyik Imre gombaszakértőt kérdeztük, milyen gombafajokat szedhetünk le, és mi az, amit mindenképp
kerüljünk. De bármit is rakunk a kosarunkba, a legfontosabb, hogy vizsgáltassuk be, mielőtt fogyasztunk belőle. A szakértő azt mondta: aki a gyilkos galócát nem ismeri, semmilyen gombát ne szedjen le!
Az egyetemek csütörtöktől bezártak a veszélyhelyzetet kihirdető kormányrendelet értelmében, de az általános- és középiskolákban egyelőre zavartalanul folyik az oktatás. Petíció indult, hogy a bölcsődéket, óvodákat és iskolákat is zárják be átmeneti időre a koronavírus miatt.
Tizenhatra nőtt a Magyarországon diagnosztizált, koronavírussal fertőzöttek száma. Egy iráni és két magyar állampolgárnál mutatták ki a vírust. A kormány kihirdette a járvány megelőzését célzó rendeletét; az intézkedéseket tizenkét pontban foglalták össze.
Érden is nagy károkat okozott a tegnap délutáni vihar: fákat döntött le, ágakat szakított le, és ezek nemcsak a közlekedést akadályozták, hanem a távközlési vezetékeket is megrongálták, és veszélyeztették a lakóházakat is. A szél felkapott egy mobilgarázst, és a szomszéd ház tetejére fordította.
Rendkívüli jogrendről és veszélyhelyzet elrendeléséről döntött szerdán a kormány. Ezzel betiltják a 100 főnél nagyobb rendezvényeket is az országban, emiatt Érden is korlátozásokat vezetnek be.
Szemétszedést szervez a március 21-22-ei hétvégére az Érd-Sóskúti-fennsíkon és Ófaluban az önkormányzat az Érdi Környezetvédő és Városszépítő Egyesülettel karöltve. Civilek, magánszemélyek csatlakozását várják az akcióhoz.
Május 7-én, 16 órától fontos rangadót vív az ÉRD Arénában a Kisvárda ellen az ÉRD női kézilabda csapata az NB I 22. fordulójában. A mérkőzést a védettségi igazolvánnyal rendelkező személyek és a felügyeletük alatt álló kiskorúak szájat és orrot eltakaró maszkban tekinthetik meg!