Van egy nagyon kedves, Érden élő barátnőm, akivel együtt kezdtük el a baba-projektet. Sajnos azonban nem úgy alakult az élet, ahogy elterveztük. Miközben én már egy éves kislányommal otthon voltam, nála emlőrákot diagnosztizáltak.
Tartalom flag-ek: Top
Az ENSZ először 1991-ben rendezte meg az idősek világnapját, azóta minden év október 1-jén megemlékezünk a Föld mintegy hatszázmillió lakosáról. Érden csütörtök délután köszöntötték a város nyugdíjasait az Érd Arénában, ahol operett műsorral kedveskedtek az egybegyűlteknek.
A Modern Városok Program, a költségvetés és a HÉSZ módosítása, a Fenyves-Parkvárosi Köznevelési Centrum sportlétesítményeinek működtetése, az iskolai körzetek átalakításának szükségessége, és még számos más fontos ügy napirendre került a közgyűlés csütörtöki ülésén. Összefoglalónkat olvashatják.
Bősz Anett, a DK, jelöltje nyerte az előválasztást a Pest megye 1. számú választókerületben. Bősz Anett közel 61 százalékkal, 5586 voksot szerezve végzett az első helyen. Vetélytársai Tetlák Örs, az LMP jelöltje 1956 szavazatot, Ollero Marco, a Momentum jelöltje 1647 voksot kapott.
Mint beszámoltunk róla, szeptember 27-től burkolatbontással járó munkálatok kezdődtek Érd központi részén. Az elektromos földkábel telepítésére egy innovatív autóipari cégnek, az AVL Hungarynak van szüksége.
Érd valamennyi polgármestere közül Harmat Béláé a legkitüntetettebb helyzet, hiszen a „rendszerváltó” városvezető lehetett. 70. születésnapján megkérdeztük tőle, miként tekint vissza húsz évvel ezelőtti tetteire, önmagára, milyen volt és milyen lett a politika.
Rusvai Miklós virológussal beszélgetett az Érd FM 101.3 Bundáskenyér című műsorában munkatársunk. Szó esett korábbi világjárványokról, a jelenlegi helyzetről, az oltások hatékonyságáról és arról is, hogy mikorra szelidülhet úgy meg a koronavírus, hogy ne okozzon komoly problémát.
Az idei tanévben immár ötödik alkalommal rendezték meg az Érdi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskolában az Európai Diáksport Napját, eztúttal szeptember 24-én pénteken. A sportesemény egyúttal az intézmény 75. születésnapjának első állomása is volt. Idén 834 tanuló vett részt a programban.
Utolsó ülését tartotta meg hétfő délután a leköszönő Érdi Ifjúsági Önkormányzat. A fiatalok arról döntöttek, hogyan használják fel a költségvetésükből fennmaradó nem csekély összeget. Havril Koppány diákpolgármester az ÉrdMostnak értékelte az elmúlt egy évet is.
Hétfőn ülésezik utoljára a leköszönő Ifjúsági Önkormányzat. A testület tagjai három fontos témát tárgyalnak. Az új választásokat november 8-án és 15-én rendezik meg.