Mi, magyarok még mindig saját lakásra törekszünk, de sokan kényszerülnek rövidebb-hosszabb időre albérletbe, sőt akadnak olyanok is, akik vásárolhatnának saját ingatlant, mégsem teszik. Bakó Norberttel, az Otthon Plusz Ingatlanközvetítő
Iroda vezetőjével beszélgettünk.
Tartalom flag-ek: Top
Az ókortól egészen a 20. század közepéig kőbányaként működött, aztán ahogy elvesztette eredeti funkcióját, egyre inkább ellepte a szemét. Onestyák Lajos 40 éve takarítja a hulladékot az egykori Tárnoki Kőfejtőből, amely mára koncertek éshollywoodi kasszasiker filmek forgatási helyszínévé vált.
A Szövetség Érdért tagjai kizárják a frakcióból Dr. Asztalos Éva önkormányzati képviselőt. A döntésről Lengyel Péter, frakcióvezető közleményét változtatás nélkül közöljük.
Dr. Csáki Csilla gyermekallergológust és Inczéné Papp Mártát, az Érdi Szivárvány Óvoda munkatársát kérdeztük arról, hogyan segítik az ételallergiás gyerekek mindennapjait az óvodai évek alatt.
Kezdődik a fenyőfa begyűjtés, az ÉTH előre ütemezetten, január 15-én és 22-én szállítja el a kerítések elé kihelyezett karácsonyfákat. Az ÉTH kéri, hogy a szállítás napján reggel 7 óráig tegyük ki a fenyőfákat, oly módon, hogy díszek ne maradjanak rajtuk. A fát nem szükséges feldarabolni.
Az agglomerációnak és a fővárosnak össze kell fognia, hogy megoldják közös gondjaikat – hangzott el a Magyar Önkormányzatok Szövetsége érdi ülését követően. Felszólalt Csőzik László polgármester, Karácsony Gergely főpolgármester, Márki-Zay Péter miniszterelnök-jelölt és Gémesi György MÖSZ-elnök is.
A napokban érdi Facebook csoportokban többen is jelezték, hogy annak ellenére, hogy tilos kutyát sétáltatni a Papi földek belső területén, nagyon sokan figyelmen kívül hagyják ezt, és ha valaki szóvá teszi, hogy tilos, akkor még a gazda sértődik meg. Az érdi hivatal lépéseket tesz.
Januárban elindult A nagy érdi könyves kihívás 2022. Szalisznyó Edinával, az Érdi Könyvklub alapítójával, a kihívás
szervezőjével beszélgettem könyvekről és az olvasás jelentőségéről.
Január 15-én indul az Érd és Térsége Hulladékkezelési Társaság első begyűjtő járata. A hétvégén 4–6 autó indul útjára, a város négy hulladékgyűjtő körzetéből most kettőben, január 22-én pedig a másik kettőben szedik össze a kitett karácsonyfákat . Minderről Csőzik László ír közösségi oldalán.
A karácsonyi időszak a hagyomány szerint vízkereszt napjával, január 6-án ér véget, ezután szokás lebontani a fákat. Azonban nem mindegy, hogyan szabadulunk meg a fenyőtől. Ha nem figyelünk, akár tízezres-százezres büntetést is kaphatunk.