Az újév első hetei mindig remek alkalmak arra, hogy tiszta lappal induljunk – talán ezért is tesznek annyian újévi fogadalmat. Persze, megfogadni mindig könnyebb valamit, mint betartani. Paule Tímea, érdi személyi edzővel a Bundáskenyérben beszélgettünk arról, hogyan maradjunk kitartóak.
Tartalom flag-ek: Top
Az ÉrdFm 101.3 Zónázó című műsorában Elek Sándor, Törökbálint polgármestere értékelte az évet és az idei tervekről is beszámolt. Szó esett az épülő bölcsődéről, a törökbálinti belső tó kivitelezéséről és az autópályák zajvédő falainak várható felújításáról is.
Január 6. és 28. között heti három-három napon előzetes regisztráció és időpontfoglalás nélkül vehetik fel a koronavírus elleni vakcinát a lakosok a Dr. Romics László Egészségügyi intézményben. A szakrendelőben ötféle vakcina áll majd rendelkezésre.
Az év első vasárnapján a Szövetség Érdért frakció képviselői és a polgármester 250 adag sertéspörköltet, süteményeket és mézeskalácsokat szállítottak ki a rászoruló családoknak. A jótékonysági akcióhoz több helyi vállalkozó is csatlakozott.
Összességében több mint 1500 milliárd forint marad többek között a családoknál, a fiataloknál, a kis- és közepes vállalkozásoknál, a kripto-devizával kereskedőknél, valamint a munkáltatói adó csökkentése és a minimálbér emelése révén a dolgozók jelentős többségénél is.
Csőzik László polgármester december 31-én a Facebookon tett közé felhívást és tájékoztatást azzal kapcsolatban, hogy kik azok az érdiek, akiket hívhatunk, ha a szilveszteri petárdázás idején világgá szalad a kedvencünk. A városvezető egyebek mellett azt kéri, aki teheti, vigye be a kutyákat.
Az eddigi oltási akciók sikerére és az omikron vírusvariáns magyarországi megjelenésére tekintettel januárban több oltási akció is lesz a kórházi oltópontokon és a járási székhelyek szakrendelőiben, amikor ismét előzetes időpontfoglalás nélkül és helyszíni regisztrációval lehet majd kérni az oltást.
Szeretetlakomára várták az érdieket szerda déltől a Fundoklia téren: babgulyás, meleg tea, kenyér és szaloncukor várta a térre látogatókat. A felajánlást Majlát Csaba tette, aki Asztalos Éva önkormányzati képviselővel és az Érdnyugat Egyesület önkénteseivel rendezte meg az ételosztást.
A kormány elfogadta az Európai Unióval közösen kidolgozott Budapesti Agglomerációs Vasúti Stratégiát. A célok egyszerűek: mindenki érjen gyorsabban és kényelmesebben célba, legyen kevesebb a dugó, tisztább a levegő. Minden elővárosi vasútállomásról óránként legalább négy vonat indul majd Budapestre.
December 27-én lezárult az Érd és Környéke Ipartestület és az önkormányzat közös szavazása a Vegyélérdit facebook csoportban, ahol többezer szavazat érkezett a legkedveltebb kereskedőre, szolgáltatóra és vendéglátóra, míg a legszebb érdi lakóházak kategóriában december 31-ig várják a jelöléseket.