A lakosságszolgálati iroda, a városrendészet és a városvezetés kivételével otthoni munkavégzésre álltak át az Érdi Polgármesteri Hivatalban. Csőzik László polgármester beszámolt róla, az elmúlt időszakban a Városházán hat fertőzöttet találtak, de két bölcsődei gondozó tesztje is pozitív lett.
Tartalom flag-ek: Jobbfent
Új gyalogos-átkelőhelyek, azaz zebrák épülnek Érden a jövőben, többek közt a Modern Városok Program keretéből. Van, amit most terveznek majd meg, más átkelők már 2020. első felében elkészülnek – adta hírül közösségi oldalán Bács István alpolgármester, aki új átkelőhelyeket nevezett meg posztjában.
Civilben az élet sok területéről jöttek, de összekötötte őket a hagyományőrzés és a közösségépítés. Tíz éve először szervezték meg vásárukat, ami azóta Érdikummá vált, sőt, a Pest Megyei Értéktárba is beválasztották. Idén október 5-én immár negyvenedik alkalommal rendezik meg a Magyarok Érdi Vásárát
"Biztos vagyok benne, szabad nyarunk lesz, csak kicsit meg kell még érte dolgoznunk, közösen!"- olvasható Dr. Merkely Béla Facebook oldalán. A Semmelweis Egyetem rektora arról is írt, hogy az angol vírus gyorsabban, könnyebben fertőz, de összességében nem okoz súlyosabb megbetegedést.
Az idei évben a közgyűlés elfogadta a Késő Géza Közmű-, és Közlekedésbiztonsági Programot, amely ütemezi a város útfejlesztési feladatait, de emellett számos más területen is fejlesztéseket indít el. A programról Simó Károly alpolgármesterrel beszélgettünk.
Az elmúlt 24 órában 8270 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést. Az adatokból kiderült, Pest megyében továbbra is meredeken emelkedik a fertőzöttek száma, miután az elmúlt 24 órában is 1300 új esetet azonosítottak.
Március 8. és 14. között fokozottan ellenőrzik a passzív biztonsági eszközök használatát a hazai utakon a magyar rendőrök. Aki nem használja biztonsági övét, az lakott területen belül 10 ezer, azon kívül 15 ezer, autópályán 20 ezer forintos bírságot, illetve 3-3 és 5 büntetőpontot is kaphat.
Ellenkező utasításig az érdi szakrendelőben is le kell állítani az egynapos sebészetet. Az érintett betegek értesítést már megkezdték. Az intézmény főigazgatója bízik benne, hogy legkésőbb a húsvt utáni héten ismét kezdhetnek, de ez az országos pandémiás adatok függvénye.
A Nemzetközi Nőnap alkalmából az ÉrdMédiacentrum minden férfi munkatársa szeretettel és tisztelettel köszönti az érdi hölgyeket!
Szeptember 29-én ötödik alkalommal kerül majd megrendezésre az Állati Jó Családi és Örökbefogadási Nap Érd főterén, ahol az egész családot (beleértve a kis kedvenceket is) várják rengeteg programmal.